DRAMATYCZNA WALKA W PILE - Nafta blisko finału

JAC
Pilanki po twardej walce pokonały Centrostal dwa razy. - Fot. A. Szozda
Siatkarki Nafty Gaz Piła są bliskie awansu do finału tegorocznych mistrzostw Polski. Pilanki po dwóch pierwszych meczach półfinałowych z Centrostalem Bydgoszcz prowadzą 2-0.

Siatkarki Nafty Gaz Piła są bliskie awansu do finału tegorocznych mistrzostw Polski.

Pilanki po dwóch pierwszych meczach półfinałowych z Centrostalem Bydgoszcz prowadzą 2-0.
Do sobotniego meczu drużyny przystąpiły mocno spięte. Pierwszy set to gra na błędy, których bydgoszczanki popełniały znacznie więcej. Mało było akcji zakończonych skutecznymi atakami, do tego siatkarki obu drużyn psuły bardzo dużo zagrywek. Pierwsze nerwy uspokoiły siatkarki Nafty i od drugiej przerwy technicznej dominowały niepodzielnie na boisku. Przede wszystkim znakomicie grały blokiem, który podcinał skrzydła skrzydłowym Centrostalu. Druga partia stała na poziomie godnym półfinału. Zarówno Nafta i Centrostal poprawiły przede wszystkim skuteczność w ataku i ograniczyły błędy do minimum. Mecz zrobił się niesłychanie wyrównany, a żadnej z drużyn nie udało się wywalczyć większej przewagi niż dwa punkty. Centrostal miał już dwie piłki setowe, ale pilanki wyszły obronną ręką. Przy stanie 26:26, Kuligowska trafiła w blok rywalek, a decydujący punkt zdobyła Kosmatka, która w ekwilibrystyczny sposób przepchnęła piłkę na drugą stronę siatki. Trzeci set był jednostronnym pojedynkiem. Bydgoszczanki trochę załamane pechową przegraną w drugiej partii, nie podjęły walki i Nafta wygrała 25:21.
Niedzielny mecz był wyrównany i trwał blisko dwie i pół godziny. Kiedy pilanki wygrały trzeciego seta 25:15 i objęły prowadzenie w meczu 2:1, wydawało się, że szybko go skończą. Tak się jednak nie stało, bo ambitnie grające bydgoszczanki nie zamierzały oddawać meczu bez walki. Zwyciężyły w czwartej partii 25:23 i o wygranej musiał zdecydować piąty set. Obie ekipy były już zmęczone, ale nieco więcej sił zachowały podopieczne trenera Jerzego Matlaka. Pilanki są więc bliskie awansu do upragnionego finału, ale potrzeba jeszcze jednego zwycięstwa.

Nafta Piła - Centrostal 3:0, 3:2

(25:16, 28:26, 25:21) i (25:23, 27:29, 25:15, 23:25, 15:11)
stan rywalizacji 2-0
Nafta: Bełcik, Dziękiewicz, Wysocka, Kosmatka, Strządała, Lipicer, Zenik (libero) oraz Bednarek, Chojnacka.
Centrostal: Godos, Studzienna, Liniarska, Kowalkowska, Ciaszkiewicz, Kuligowska, Leśniewicz (libero), Śrutowska, Szajek, Wilczyńska.