Dramatyczny mecz PBG Basket Poznań. Porażka ze Śląskiem po dogrywce

Marek Lubawiński
M. Zakrzewski
Koszykarze PBG Basket Poznań przegrali po raz dziewiąty z rozgrywkach Tauron Basket Ligi.

Po dramatycznym meczu po dogrywce ulegli w hali AWF Śląskowi Wrocław 101:106 (24:28, 18:23, 19:21, 24:13, 16:21).

Poznaniacy po trzech kwartach przegrywali różnicą 11 punktów, ale w czwartej odrobili straty głównie dzięki dobrej postawie Żarko Comagicia i Djordje Micicia.

Jednak w dodatkowych pięciu minutach znów zaczęli dominować goście, którzy swój sukces zawdzięczają bardzo skutecznemu serbskiemu skrzydłowemu Slavisy Bogavacovi, zdobywcy aż 37 punktów.

Najwięcej punktów dla PBG Basket zdobyli: Djordje Micić 25, Damian Kulig 23, Żarko Comagić 18.