Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dress for Success pomaga poznaniankom [WIDEO]

Anna Jarmuż
Panie, pod okiem wizażystek, nauczyły się, jak powinny pomalować się na rozmowę kwalifikacyjną oraz jak dbać o swoją cerę. Makijaż nie może być krzykliwy i wyzywający
Panie, pod okiem wizażystek, nauczyły się, jak powinny pomalować się na rozmowę kwalifikacyjną oraz jak dbać o swoją cerę. Makijaż nie może być krzykliwy i wyzywający Waldemar Wylegalski
Czym jest Dress for Success? To organizacja pozarządowa działająca od 1997 roku na terenie całego świata i bezpłatnie zajmująca się pomaganiem kobietom w odnalezieniu się na rynku pracy. Od czerwca 2011 roku działa również w Poznaniu.

Stonowany makijaż, ubiór w kolorze granatu i buty na wysokim obcasie - tak należy wyglądać na rozmowie kwalifikacyjnej. Wiedzą to już panie, które wzięły udział w programie Dress for Success - stowarzyszenia działającego na rzecz rozwoju zawodowego kobiet.

- Pomagamy osobom, które mają problemy ze znalezieniem pracy - mówi Danuta Brzezińska, jedna z trenerek. - Program jest bardzo szeroki. Panie mają już za sobą trening osobowości, indywidualne spotkania z doradcami zawodowymi, szkolenie komputerowe i wizytę u fryzjera. Oczywiście, wszystkie te zajęcia są zupełnie bezpłatne - dodaje.

Dress for Success to międzynarodowa organizacja, która od 2009 roku ma swoje filie również w Polsce. Od czerwca, dzięki umowie podpisanej z Powiatowym Urzędem Pracy w Poznaniu, stowarzyszenie działa także w naszym mieście. Realizacją projektu zajmują się wolontariuszki. Są to kobiety, które prowadzą już swoją własną działalność i chcą podzielić się swoją wiedzą z innymi.

- Pomoc tym kobietom przynosi nam ogromną satysfakcję. Fajnie, że ten program jest realizowany również w naszym mieście - stwierdza Beata Strzyżewska, jedna z prowadzących zajęcia.

Uczestniczki projektu zostały wyłonione przez Powiatowy Urząd Pracy. - Są to zwykle matki samotnie wychowujące dziecko, panie w starszym wieku lub młode kobiety, które jeszcze nie rozpoczęły swojej zawodowej kariery - tłumaczy Elżbieta Czerwono-góra, trenerka. - Zwykle mają one niskie poczucie własnej wartości i nie potrafią odnaleźć się na rynku pracy - dodaje.

Więcej filmów w serwisie Głos.TV:
Radni wojewódzcy o kondycji szpitali
Dzicy parkingowi w centrum Poznania

Panie, biorące udział w zajęciach, są zachwycone projektem. Uważają, że bardzo dużo się dzięki niemu nauczyły.

- Gdy kobieta nie pracuje, jest w domu, wychowuje dzieci, traci gdzieś swoją kobiecość - wyznaje Agnieszka Szymańska, jedna z uczestniczek. - Dzięki zajęciom odzyskałam wiarę w siebie. Zaczynam wierzyć w swoją wartość, lepiej radzę sobie z problemami i podejmowaniem trudnych decyzji. Zmiany na lepsze widzę nie tylko w sobie, ale również w moich koleżankach - przyznaje.

Podobnego zdania są również inne uczestniczki. - Nie myślałam ani przez chwilę, że powrót do pracy po wychowaniu dzieci będzie tak trudny - mówi Maria. - Czasy się zmieniły. Teraz kobieta musi pracować i dobrze wyglądać. Trochę się w swoim życiu pogubiłam, jednak teraz patrzę w przyszłość bardziej optymistycznie. Lepiej poznałam siebie i uwierzyłam w swoje możliwości - dodaje.

Paniom najbardziej podobały się zajęcia z komunikacji, a także wczorajsze spotkanie z wizażystką i stylistką. - Wiem już, jak powinnam się pomalować i jakie ubrania pasują do mojej figury. Wcześniej w ogóle nie stosowałam makijażu - stwierdza Aneta.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto