Druga wygrana w sezonie PBG Basket Poznań

Marek Lubawiński
W akcji Tomasz Smorawiński (nr 11). Z lewej Piotr Pamuła
W akcji Tomasz Smorawiński (nr 11). Z lewej Piotr Pamuła Paweł Miecznik
Koszykarze PBG Basket Poznań po raz drugi wygrali w tym sezonie Tauron Basket Ligi. W minioną środę podopieczni trenera Miliji Bogicevicia w hali AWF przy Drodze Dębińskiej zwyciężyli z Siarką Tarnobrzeg, a wczoraj byli lepsi od AZS Politechniki Warszawskiej i wygrali 80:68.

Niedzielni rywale PBG Basket to zespół złożony wyłącznie z polskich graczy, i to na dodatek bardzo młodych. "Inżynierowie" ze stolicy mają problem z halą w Warszawie i dlatego pięć kolejnych meczów grają na wyjazdach. W dwóch ostatnich spisali się bardzo dobrze, bo pokonali Polpharmę w Starogardzie Gdańskim i Kotwicę w Kołobrzegu.

Jednak w Poznaniu drużyna Mladena Starcevicia była zdecydowanie gorsza od gospodarzy, choć po dwóch minutach prowadzili 6:2. W trzeciej minucie poznaniacy doprowadzili do remisu 7:7, a potem systematycznie zwiększali przewagę.

Na początku trzeciej kwarty PBG Basket wygrywał 59:36 i zanosiło się na pogrom warszawskiego zespołu. Jednak od tego momentu koszykarze Bogicevicia poczuli się chyba zbyt pewnie. W połowie czwartej kwarty zespół ze stolicy zniwelował straty do poznaniaków do ośmiu punktów i zanosiło się na nerwową końcówkę.

Na szczęście tak się nie stało, w czym duża zasługa Dorde Micicia. Serbski rozgrywający rozegrał wczoraj bardzo dobre spotkanie, ale też trzeba dodać, że przez większość pojedynku i jego koledzy grali bardzo konsekwentnie, a w pierwszej połowie wręcz bardzo dobrze w obronie. Michał Nowakowski i Piotr Pamuła, zazwyczaj niezwykle skuteczni w Politechnice, tym razem zostali zneutralizowani.

Na wyróżnienie zasługuje też gra Tomasza Smorawińskiego brylującego przede wszystkim w defensywie, ale też potrafiącego wziąć na siebie odpowiedzialność w trudnych momentach.

W środę o godzinie 18 PBG Basket w hali w AWF zagra z ŁKS Łódź. Jest wielka szansa na kolejne trzecie zwycięstwo.

PBG Basket Poznań - AZS Politechnika Warszawska 80:68
(27:19, 23:15, 17:21, 13:13).
PBG Basket:
Micic 18 (3x3), Lichodzijewski 15, Kulig 13, Comagic 11, Smorawiński 10 (2x3), Sulowski 8 (1x3), Parzeński 5, Szydłowski 0.
AZS Politechnika Warszawska: Pamuła 14 (2x3), Karwowski 14 (2x3), Ponitka 11, Nowakowski 9 (1x3), Wilczek 7, Kolowca 6, Michalak 5 (1x3), Pełka 2, Popiołek 0, Mokros 0.