Dwa oblicza

LIC
Olga Pantelejewa rzuciła swoim byłym koleżankom 15 punktów, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa Fot. P. Jasiczek
Pierwszej porażki doznały koszykarki Starego Browaru Poznań w tym sezonie. Podopieczne Tomasza Herkta przegrały w Polkowicach 60:71. Pierwsza połowa spotkania zapowiadała łatwe zwycięstwo poznanianek.

Pierwszej porażki doznały koszykarki Starego Browaru Poznań w tym sezonie.
Podopieczne Tomasza Herkta przegrały w Polkowicach 60:71.

Pierwsza połowa spotkania zapowiadała łatwe zwycięstwo poznanianek. Po dość wyrównanym początku ton grze zaczęły nadawać Beata Krupska-Tyszkiewicz i Olga Pantelejewa, która w ubiegłym sezonie występowała w Polkowicach. Koszykarki Starego Browaru zdecydowanie wygrywały też rywalizację na desce. Szkoleniowiec Aquapark - Wojciech Spisarski desygnował do gry Annę Marczewską, który jeszcze do końca nie wyleczyła kontuzji, ale jej wejście nic nie zmieniło. W 18 min. przewaga poznanianek urosła już do 15 punktów.
Role odwróciły się po zmianie stron, choć Pantelejewa rozpoczęła trzecią kwartę od celnego rzutu z dystansu. Przyjezdne zaczęły seryjnie popełniać błędy, dużo było niedokładności i przewaga poznanianek topniała z minuty na minutę. Po dwóch solowych akcjach Natalii Waligórskiej, Aquapark objął prowadzenie 51:49 i jak się później okazało - nie oddał go do końca meczu.

- Mecz miał dwa oblicza, w pierwszej połowie zagraliśmy koncertowo. Po przerwie nie potrafiliśmy znaleźć sposobu na zneutralizowanie rywalek - przyznał Tomasz Herkt, trener Starego Browaru.

Aquapark - Stary Browar 71:60

(15:24, 15:18, 23:7, 18:11)

Aquapark: Marczewska 16, Koryzna 13, Pałka 10, Stempniewicz 9, Waligórska 8, Kłosińska 7, Nowacka 5, Jasnowska 3.

Stary Browar: Krupska-Tyszkiewicz i Pantelejewa po 15, Terzic 12, Toma 10, Trofimowa 6, Kaniowska 2, Mrozińska 0, Ciecierska 0.