DWA ZWYCIĘSTWA NAFTY Z GWARDIĄ - Blisko półfinału

JAC
Pilanka Beata Strządała (nr 10) dobrze grała w pierwszym meczu z Gwardią. - Fot. A. Szozda
Dwa łatwe zwycięstwa zanotowały siatkarki Nafty Gaz Piła w pierwszych spotkaniach ćwierćfinałowych play-off o mistrzostwo Polski. Wrocławska Gwardia okazała się zdecydowanie słabszym rywalem.

Wrocławska Gwardia okazała się zdecydowanie słabszym rywalem. W sobotę pilanki potrzebowały tylko nieco ponad godzinę, aby wygrać pierwszy mecz. Zespół gości ustępował podopiecznym trenera Jerzego Matlaka w każdym elemencie gry. Wśród zawodniczek Nafty na wyróżnienie zasłużyła tego dnia Beata Strządała.
Wczorajszy mecz stał na słabszym poziomie, a pilanki nie były już tak skuteczne jak dzień wcześniej. Tym razem szansę gry od początku otrzymała Małgorzata Wysocka, ktora spisywała się zupełnie dobrze. W drugim secie wrocławianki długo dotrzymywały kroku ekipie gospodarzy. Dopiero w końcówce uwidoczniła się przewaga pilskiego zespołu. Trzeci set trwał krótko, a spotkanie zakończyła Tina Lipicer i Nafta po dwóch spotkaniach prowadzi z Gwardią 2-0. Trzeci mecz obu drużyn zaplanowany jest na 7 kwietnia. Jeśli pilanki wygrają we Wrocławiu, awansują do półfinału tegorocznych rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet.

Nafta Gaz Piła 3:0 i 3:0 Gwardia Wrocław

sobota - (25:17, 25:17, 25:14)
Nafta: Bełcik, Bednarek, Dziękiewicz, Lipicer, Strządała, Kosmatka, Zenik (libero).
niedziela - (25:18, 25:20, 25:16)
Nafta: Bełcik, Dziękiewicz, Wysocka, Lipicer, Strządała, Kosmatka, Zenik (libero) oraz Bednarek, Chojnacka, Manikowska.
W serii play-off: 2-0 dla Nafty