Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzień Kota W Ikea

Natalia D.
Natalia D.
Jak prawidłowo żywić koty, jak rozumieć ich fochy i po co kotom domki - tego wszystkiego można się było dowiedzieć podczas Dnia Kota w IKEA.

Dzień Kota organizuje Fundacja Agapeanimali przy współpracy z IKEĄ. Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem bezdomności kotów w mieście.
- Uważa się, że pomagać trzeba tylko bezdomnym psom, tymczasem koty też nie zawsze potrafią sobie poradzić - tłumaczy Marta Radomska z fundacji Agapeanimali. - Oprócz rozmaitych chorób zagrażają im na przykład pędzące poznańskimi ulicami samochody czy dzieci, które znęcają się nad zwierzętami dla zabawy.

Wolontariusze z Agapeanimali pomagają dachowcom na wszelkie możliwe sposoby: dokarmiają je, leczą, sterylizują, rozstawiają i nadzorują kocie domki, a także pośredniczą w adopcji swoich podpiecznych.
- Każdy rodzaj wsparcia jest mile widziany - mówi Marta Radomska. - Dziś na przykład zbieramy żywność dla kotów.

Każdy, kto podaruje karmę, dostanie od IKEA wałek do czyszczenia odzieży z sierści - rzecz niezbędną każdemu kociarzowi zwłaszcza na wiosnę, jak o tym doskonale wiedzą miłośnicy kotów.

Wszyscy zainteresowani mogą też skorzystać z bezpłatnych porad weterynarza - do godz. 18 dyżur będzie pełnił dr Tomasz Nowak, specjalista rozrodu zwierząt.

Wielu przydatnych informacji udzielą także wolontariusze z Agapeanimali. Na przykłąd o tym, jakie jedzenie kupować dla swojego pupila. Bo okazuje się, że to wcale nie wszystko jedno.
- Kupując jedzenie dla kota, powinniśmy zwracać uwagę na jego skład - mówi Piotr Kwiatkowski. - Należy unikać pokarmów zawierających roślinne ekstrakty białkowe czy glutaminian sodu.

Tanie wypełniacze sprawiają, że kot je dużo, ale nie zaspokaja głodu.
- Dobra karma jest droższa, ale za to starcza na dłużej. Poza tym oszczędzamy na wizytach u weterynarza - przekonuje Piotr Kwiatkowski.

Wolontariusze wyjaśnią też, jak rozumieć różne kocie "złośliwości".
- Takie zachowania, jak brudzenie w domu, odmowa jedzenia, niszczenie przedmiotów czy agresja to często jedyny sposób, w jaki kot potrafi nam pokazać, że źle się czuje, jest wystraszony czy chory - tłumaczy Marta Radomska.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto