Ekstraklasa: Korona Kielce 1:0 Lechia Gdańsk

Lechia przegrywa trzeci mecz z rzędu. Tym razem lepsza okazała się Korona, która tym samym zapewniła sobie pozostanie w Ekstraklasie. Do końca sezonu pozostały jeszcze tylko dwa mecze.

Korona Kielce

Lechia Gdańsk

1:0

Bramki: Jędrzejczyk (59').
Żółte kartki: Gajtkowski, Vuković, Mijajlović.
Bramki:
Żółte kartki: Pietrowski, Buzała.

90+4' Koniec meczu! Korona wygrywa zasłużenie z Lechią, która dziś wyraźnie bez pomysłu na grę. Biało-zieloni nadal na szóstym miejscu, ale niżej robi się dużo ciaśniej. Korona jest już pewna utrzymania, ma tylko jeden punkt straty do... Lechii właśnie.

Piłkarze Tomasza Kafarskiego przegrali trzeci mecz z rzędu i wizja szóstego miejsca coraz bardziej się oddala. Smuci szczególnie fakt, że piłkarze z Gdańska pokazują bardzo mało zaangażowania, bez którego dziś nie da się wygrywać.

90+1' Łatka zderzył się głową z Rogalskim, który leży na środku murawy. Chyba już po meczu, zostały dosłownie sekundy.
90' Sędzia doliczył aż cztery minuty.
89' Znów niesportowe zachowanie, tym razem Mijajlović wybija piłkę po gwizdku. Żółta kartka.
89' Sam na sam Tataja z Kapsą po podaniu Ediego, ale świetnie wybronił bramkarz Lechii.
86' Kolejne chamskie zachowanie, tym razem Vuković od tyłu wślizgiem w nogi Lukjanovsa. Sędzia pokazuje kartkę, ale żółtą. Bajić chciał wymierzyć sprawiedliwość, ale w porę został powstrzymany przez trenera Kafarskiego.
86' Ładna kontra Korony, ale Łatka niepotrzebnie chciał kiwać.
80' Ależ chamskie zachowanie Dawidowskiego, powinna być czerwona kartka. Piłkarz Lechii z premedytacją uderzył łokciem Stano. Sędzia nie widział tego zdarzenia, ale Dawid już w drugim meczu nie wytrzymuje ciśnienia.
80' Kosznik za Mysonę, który dziś w ogóle nie grał w ofensywie.
76' "Petarda" z wolnego w wykonaniu Bajicia, ale piłka ląduje na głowie Stano, który od siły tego uderzenia padł na murawę jak rażony piorunem.
70' Zmiana w Lechii, za Pietrowskiego wchodzi Rogalski.
67' Buzała dostaje żółtą kartkę za brutalny faul.
64' Pięć minut później mogło być wyrównanie po golu samobójczym, ale Vuković minimalnie "niecelnie".
59' GOOOOOOL! Jędrzejczyk! Edi świetnie wrzuca z rożnego, bardzo ładnie zachował się Jędrzejczyk, który pewnym strzałem głową pokonał Kapsę.
58' Tataj za bezproduktywnego Gajtkowskiego.
55' Świetny strzał Wiśniewskiego, ale Małkowski doskonale spisał się w tej sytuacji.
50' Wracając do zmian, to w Lechii za Surmę wchodzi Dawidowski, w Koronie za Kaczmarka wchodzi Edi.
49' Edi indywidualnie, ale przesadził z dryblingiem i zbyt późno oddał piłkę do partnera.
46' Początek drugiej połowy, są zmiany w składzie Lechii.

45+1'
Koniec pierwszej połowy. Dużo walki, dużo strzałów z dystansu, lekka przewaga Korony, ale nie ma bramek. Zapraszam za 15 minut.
42' Efektownie z wolnego Bajić, ale nie udało się trafić z takiej odległości jak w meczu pucharowym z Jagiellonią.
37' Ładnie skrzydłem przedzierał się Lukjanovs, ale Vuković przeczytał intencję Łotysza.
35' Bardzo groźna akcja Markiewicza, ładny strzał, ale ofiarnie blokuje Bajić.
31' Kolejny strzał z dystansu Korony, kielczanie przejmują inicjatywę.
29' Paweł Kaczmarek z dystansu, ale nad bramką.
26' Dwie kartki w odstępie 60 sekund, ukarani Pietrowski i Gajtkowski.
22' Po fauli Laizansa, wolny wykonywał Kaczmarek, ale prosto w Kapsę.
18' Lukjanovs mocno uderza z narożnika pola karnego, ale na miejscu Małkowski.
13' Kiełb z rożnego, głową Markiewicz, ale z linii wybija Mysona. To była świetna szansa dla Korony!
9' Na spalonym Gajtkowski.
7' Podobnie Lukjanovs, ale znów niecelnie.
6' Laizans bardzo groźne strzela, ale niecelnie
2' Kożans doznał kontuzji na rozgrzewce, okazuje się też, że na stoperze gra Marko Bajić.
1' Zaczynamy.
0' Jednak duża zmiana w składzie przed meczem. Za Kożansa w środku obrony Laizans.
0' Znamy już skład, w którym wystąpi dziś Lechia, jest kilka zmian. Brakuje kontuzjowanego Wołąkiewicza oraz wykartkowanego Dawidowskiego, ale są zastępcy, zatem:

Kapsa - Kaczmarek, Kożans, Bąk, Mysona - Pietrowski, Surma, Bajić - Wiśniewski, Lukjanovs, Buzała.

0' Początek spotkania o godz. 19.15.

Korona Kielce: Małkowski - Jędrzejczyk, Hernani, Stano, Mijailović - Kaczmarek (Edi 46;), Vuković, Markiewicz, Maliszewski, Kiełb - Gajtkowski (Tataj 58').

Lechia Gdańsk: Kapsa - Kaczmarek, Bajić, Bąk, Mysona (Kosznik 80') - Pietrowski (Rogalski 70'), Surma (Dawidowski 46'), Laizans - Wiśniewski, Lukjanovs, Buzała.