Emocje ze szkołą

LIC
Podopieczne Zbigniewa Grześczyka kontynuują zwycięską passę i zanotowały juz czwartą wygraną w tym sezonie. Uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego okazały się jednak wymagającym rywalem.

Podopieczne Zbigniewa Grześczyka kontynuują zwycięską passę i zanotowały juz czwartą wygraną w tym sezonie. Uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego okazały się jednak wymagającym rywalem. Nic jednak dziwnego, bowiem niektóre zawodniczki SMS-u mają już za sobą występy w ekstraklasie
Zwycięstwo wisiało jednak na włosku, pierwsza połowa i początek trzeciej kwarty układał się po myśli gospodyń, które wygrywały już 55:46. Od tego momentu coś się zacięło w grze Unii i do głosu doszły warszawianki. W 32 min. było 60:59 dla gości, ale w odpowiednim momencie swarzędzanki obudziły się. Po kolejnych trzech minutach prowadziły 75:64, ale wbrew pozorom nie był to koniec emocji, bowiem koszykarki Unii miały znów kłopoty z trafieniem do kosza. Rywalki zmniejszyły straty do trzech ,,oczek’’ (72:75), ale później same popełniły kilka błędów, dwukrotnie Kornelia Słomińska rzuciła z dystansu i kibice mogli odetchnąć. Zagraliśmy bardzo dobry mecz, a SMS to w końcu ubiegłoroczny zespół z ekstraklasy. Pojedynek stał na wysokim poziomie - skomentował Zbigniew Grześczyk, trener Unii.

Unia Swarzędz - SMS Warszawa 80:75

(20:18, 20:17, 19:20, 21:20)

Unia: Borys 24, Rezler 14, Lewandowska i Talarczyk po 12, Przybylak i Słomińska po 8, Jarkowska 2

SMS (najwięcej): Krężel 26, Homać 16, Błaszczak 14.