Bartosz Kijeski

Zobacz zdjęcia uczestników --->
Jedna z największych imprez triathlonowych w Polsce odbyła się w Poznaniu. Zawodnicy przepłynęli 1,9 km, przejechali na rowerze 90 km, a na koniec przebiegli 21,1 km. Po godzinie 13:00 poznaliśmy najlepszych z nich. Robert "Wilku" Wilkowiecki został zwycięzcą Enea Ironman 70.3. Polak pokonał dystans 113 kilometrów w czasie 3 godzin 43 minut i 27 sekund. W kategorii kobiet wygrała Holenderka Diede Diederiks, która uzyskała wynik 4 godzin 10 minut i 7 sekund. Zobacz zdjęcia uczestników --->Adam Jastrzębowski
Jedna z największych imprez triathlonowych w Polsce odbyła się w Poznaniu. Zawodnicy przepłynęli 1,9 km, przejechali na rowerze 90 km, a na koniec przebiegli 21,1 km. Po godzinie 13:00 poznaliśmy najlepszych z nich. Robert "Wilku" Wilkowiecki został zwycięzcą Enea Ironman 70.3. Polak pokonał dystans 113 kilometrów w czasie 3 godzin 43 minut i 27 sekund. W kategorii kobiet wygrała Holenderka Diede Diederiks, która uzyskała wynik 4 godzin 10 minut i 7 sekund. Zobacz zdjęcia uczestników!

Od godziny 9.30 uczestnicy jednej z największych imprez triathlonowych w Polsce rozpoczęli swoje zmagania w Poznaniu. Najpierw zawodnicy przepłynęli blisko 2-kilometry na Jeziorze Kierskim, by następnie przesiąść się na dwa kółka i przejechać na nich równe 90 kilometrów. Ostatnim etapem było przebiegnięcie półmaratonu. Pierwszy uczestnik wbiegł na plac świętego Marka na Międzynarodowych Targach Poznańskich zgodnie z przewidywaniami, około godziny 13.

Enea Ironman 70.3. w Poznaniu. Zobacz zdjęcia uczestników:

To największe zawody triathlonowe w kraju

To debiut imprezy triathlonowej tak wielkiej rangi w stolicy Wielkopolski. Weekendowe zmagania triathlonowe w Poznaniu są ostatnimi wydarzeniami organizowanymi przez Ironman Poland w tym sezonie. W czerwcu odbyły się one w Warszawie, natomiast w sierpniu w Gdyni.

Zawody w Poznaniu są klasyfikowane jako ranga mistrzostw Polski. Najlepsi uczestnicy podczas tej imprezy otrzymają możliwość startu podczas mistrzostw Świata w 2023 roku, które odbędą się w fińskim Lahti.

Enea Ironman 70.3.: trasa

Zawodnicy, którzy wzięli udział w wyścigu Ironman 70.3, mieli do pokonania łącznie 113 km - 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze oraz 21,1 km biegu. Rozpoczęli zmagania nad jeziorem Kierskim. Po przepłynięciu 1,9 km wskoczyli na rowery i pojechali w stronę Kobylnik, Lusowa, a następnie do Buku i Wilczyny, gdzie zrobili nawrót w stronę Międzynarodowych Targów Poznańskich. Następnie już biegnąc, pokonali cztery pętle po 5,25 km każda. Trasa przebiegała przez Łazarz m.in. Park Kasprowicza oraz Wilsona.

Enea Ironman 70.3.: zwycięzcy

Na trasie bezkonkurencyjny był główny faworyt do zwycięstwa - Robert "Wilku" Wilkowiecki, który dystans 113 kilometrów pokonał w czasie 3 godzin 43 minut i 27 sekund. Za jego plecami na drugim miejscu uplasował się inny nasz reprezentant, Kacper Stępniak, który uzyskał wynik 3 godzin 44 minut i 39 sekund. Na najniższym stopniu podium znalazł się Fin Henrik Goesch z czasem 3 godzin 47 minut i 1 sekundy.

W kategorii pań najlepsza okazała się Holenderka Diede Diederiks, która uzyskała wynik 4 godzin 10 minut i 7 sekund. Na drugim miejscu dotarła Niemka Anne Reischmann z czasem 4 godziny 11 minut i 33 sekundy, a na trzeciej pozycji znalazła się reprezentantka Zjednoczonych Emiratów Arabskich Lottie Lucas z wynikiem 4 godzin 19 minut i 8 sekund.