MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Festiwal Sztuki Ludowej w Poznaniu po raz siódmy!

POLIGRODZIANIE
Festiwal Kultury Ludowej w Poznaniu już po raz siódmy!
Festiwal Kultury Ludowej w Poznaniu już po raz siódmy! Marek Zakrzewski
Festiwal Sztuki Ludowej w Poznaniu i kilku innych wielkopolskich miast odbywać się będzie już po raz siódmy. Festiwal, organizowany przez Towarzystwa Poligrodzianie, potrwa od 20 do 26 sioerpnia.

VII Festiwal Sztuki Ludowej to kluczowy projekt Towarzystwa Poligrodzianie. Jest to unikalne w skali świata przedsięwzięcie, łączące tradycje ze współczesnym podejściem do sztuki, prezentujące nie tylko oryginalne produkty, ale te, które czerpią inspiracje z kultury ludowej/ np. pokazy mody.

Zobacz więcej: Festiwal Sztuki Ludowej w Poznaniu

W ciągu tygodnia mieszkańcy miast Wielkopolski uczestniczyć mogą w koncertach, podczas których prezentują się zespoły folklorystyczne z całego świata. Festiwal Sztuki Ludowej to jedyne przedsięwzięcie o tematyce kultury
tradycyjnej tak mocno angażujące publiczność do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Oprócz prezentacji scenicznych odbywają się, prowadzone przez regionalistów i wykładowców z 9 krajów, warsztaty wokalne (śpiew
biały, pieśni regionalne), muzyczno-instrumentalne(instrumenty tradycyjne) i taneczne (taniec ludowy) dla mieszkańców Poznania, projekcje filmów, imprezy kulturalne z jam session i zabawami tanecznymi. Tereny Politechniki Poznańskiej nad Wartą w Poznaniu zamieniają się w festiwalowe miasteczko.

VII Festiwal Sztuki Ludowej to kluczowy projekt Towarzystwa Poligrodzianie.

Festiwal zyskał spore uznanie wśród mieszkańców całej Europy, zwłaszcza krajów śródziemnomorskich, o czym świadczą dziesiątki ogłoszeń uczestnictwa nierzadko poparte referencjami ważnych osobistości ze sfery kultury. W 2011 roku Festiwal otrzymał dyplom Diploma of Excellence; European Folk Culture Organisation. Projekt wspiera Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Urząd Miasta Poznania i Starostwo Powiatowe.

W lipcu 2012 Dyrektor Generalna UNESCO, pani Irina Bokova podjęła decyzję o przyznaniu patronatu UNESCO Festiwalowi Sztuki Ludowej, co świadczy o randze organizowanego wydarzenia.

Festiwal prężnie się rozwija. Zachowując dynamikę wzrostu należy przypuszczać, że w ciągu 3 lat będzie to jeden z najważniejszy festiwal folklorystycznych w Polsce. Festiwal uświetniany był już przez gwiazdy sceny World Music, m.in. Kapela ze Wsi Warszawa oraz Chłopcy Kontra Basia/.

Tegoroczna edycja obfituje w wydarzenia kulturalne w Gnieźnie, Koninie, Lusowie i w Poznaniu ( Stary Rynek oraz tereny Politechniki Poznańskiej - Piotrowo). Na każdą z imprez wstęp wolny. Uczestnikami Festiwalu są mi.in grupy folklorystyczne z Grecji, Łotwy, Słowacji, Włoch, Bośni i Hercegowiny, czy Mołdawii.

Skomentuj:

Festiwal Sztuki Ludowej w Poznaniu i Wielkopolsce poraz siódmy!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto