Finał po poznańsku

JAC
Podczas półfinałów MP Pocztowca ze Startem, dochodziło do pojedynków Rafała Grotowskiego (z prawej) i Marcina Grotowskiego (z lewej), którzy są kuzynami.  Fot. B. Tajl
Podczas półfinałów MP Pocztowca ze Startem, dochodziło do pojedynków Rafała Grotowskiego (z prawej) i Marcina Grotowskiego (z lewej), którzy są kuzynami. Fot. B. Tajl
Nie było niespodzianek w półfinałach mistrzostw Polski hokeistów na trawie. Do finału zgodnie z oczekiwaniami awansowały Grunwald i Pocztowiec. Pierwsze, piątkowe pojedynki Grunwaldu z Gąsawą i Pocztowca ze Startem ...

Nie było niespodzianek w półfinałach mistrzostw Polski hokeistów na trawie. Do finału zgodnie z oczekiwaniami awansowały Grunwald i Pocztowiec.

Pierwsze, piątkowe pojedynki Grunwaldu z Gąsawą i Pocztowca ze Startem Gniezno, zakończone pewnymi zwycięstwami poznańskich drużyn, pokazały, że faworyci szybko udowodnili na boisku, komu należy się miejsce w finale.
Wojskowi po pierwszej połowie wygrywali już 3:0, a po przerwie jedynie kontrolowali przebieg wydarzeń na murawie. Gąsawa honorową bramkę zdobyła dopiero przy stanie 0:4, aby ostatecznie przegrać 1:5. Sobotni mecz na Pałukach, rozegrany na naturalnej trawie był bardziej wyrównany, a poznaniacy musieli się ciężko napracować na zwycięstwo 4:2. Po 30 minutach w Gąsawie był remis 2:2, a decydujące gole dla podopiecznych trenera Jerzego Jóskowiaka padły w ostatnich dziesięciu minutach spotkania.

Piątkowy mecz Pocztowca ze Startem był bardzo podobny do spotkania wojskowych z Gąsawą. Łącznościowcy wygrywali do przerwy 3:0, a potem prowadzili nawet 6:1. Gnieźnianie w ostatnim fragmencie gry zdobyli jeszcze jednego gola, ale ostatecznie przegrali 2:6. Sobotni mecz w Gnieźnie był wyrównany jedynie w pierwszej odsłonie. Start remisował 1:1, ale w drugiej części podopieczni trenera Zbigniewa Rachwalskiego przez kilkanaście minut dominowali na boisku i zdobyli trzy kolejne bramki. Przy prowadzeniu 4:1 łącznościowcy nie wykorzystali jeszcze rzutu karnego, ale to nie miało żadnego wpływu na końcowy rezultat. Pocztowiec pokonał Start 4:2 i tak jak Grunwald znalazł się w finale obecnych rozgrywek o mistrzostwo Polski. Start zagra z Gąsawą o brązowy medal MP.

Pierwszy mecz finałowy odbędzie się w najbliższy piątek 20 czerwca na stadionie przy ul. Promienistej w Poznaniu, w sobotę 21 czerwca drugie spotkanie na stadionie AWF przy ul. Krolowej Jadwigi, a ewentualny trzeci mecz w niedzielę przy ul. Promienistej. Mistrzem Polski zostanie zespół, który wygra dwa spotkania.

Półfinały

Grunwald Poznań - LKS Gąsawa 5:1 (3:0)

Bramki: dla Grunwaldu - Tomasz Dutkiewicz (10-krótki róg), Marcin Strykowski (24-krótki róg), Sławomir Choczaj (30), Mariusz Danelski (48), Artur Mikuła (66-krótki róg); dla Gąsawy - Przemysław Rosiński (50-krótki róg).

Gąsawa - Grunwald 2:4 (2:2)

Bramki: dla Gąsawy - Jacek Kurek (28), Piotr Rożek (34-krótki róg); dla Grunwaldu - Marcin Strykowski 2 (34, 61), Tomasz Choczaj (14), Tomasz Marcinkowski (68).

Pocztowiec TP SA Poznań - Start Gniezno 6:2 (3:0)

Bramki: dla Pocztowca - Zbigniew Juszczak 2 (12 i 18- krótkie rogi), Sebastian Władysiak (18), Piotr Mikuła (38), Tomasz Cichy (60-krótki róg), Mateusz Siejkowski (63); dla Startu -
Mariusz Gromadzki 2 (37 i 70-krótkie rogi).

Start - Pocztowiec 2:4 (1:1)

Bramki: dla Startu - Rafał Gąszczyk (14), Marcin Grotowski (67); dla Pocztowca - Mateusz Siejkowski 2 (55, 57), Rafał Grotowski (3-krótki róg), Zbigniew Juszczak (43-krótki róg).