Francusko-niemiecki finał Porsche Open

Żaden z ćwierćfinałowych pogromców Polaków nie znalazł się w finale tegorocznego Porsche Open, gdzie zagrają Francuz Nicolas Devilder i Niemiec Bjorn Phau.

Hiszpan Alberto Martin, który w ćwierćfinale pokonał Michała Przysiężnego w meczu o finał spotkał się z Devilderem. Pierwszy set zakończył się wygraną Hiszpana 6:4, w drugim Martinowi bardzo niewiele brakowało, aby rozstzrygnac mecz na swoją korzyść, ale Devilder zdołał wygrać seta po tie-breaku. Trzeci decydujący set to już całkowita dominacja Francuza, który wygrał oddając rywalowi zaledwie dwa gemy.

W drugim półfinale zmierzyli się Serb Boris Paschanski i Niemiec Bjorn Phau. Paschanski, który wyeliminował z turnieju nie tylko Grzegorza Panfila, ale także głównego faworyta – Steve’a Darcisa, tym razem nie miał wiele do powiedzenia. Phahu wygrał 6:4, 7:6(7) i to on zmierzy się w finale z Devilderem.

Znamy już zwycięzców turnieju deblowego. Niestety, w finale zabrakło Polaków. W dokończonym dziś rano półfinale Toamsz Bednarek i Michał Przysieżny musieli uznać wyższość pary Brunstrom/Rojer, którzy także w popołudniowym finale okazali się lepsi od duetu Giraldo/Martin, wygrywając 4:6, 6:0, 10:6.

Jutrzejszy finał singla Porsche Open rozpocznie się godz. 12.30 na korcie centralnym przy ul. Warmińskiej.

O ćwierćfinałach z udziałem Polaków przeczyatsz w artykule "Półfinał Porsche Open nie dla Polaków (+foto)"