From Poznan With Love. Poznań wspiera uchodźców

Paulina Rezmer
Więcej tutaj
Więcej tutaj From Poznan With Love
Wspólny posiłek łączy i daje poczucie sprawczości. Żywność potrzebna, by godnie przetrwać zimę w obozie Nea Kavala w Grecji trafi do ponad 800 osób, w tym setek dzieci.

Takiej akcji na portalu finansowania społecznościowego Polak Potrafi jeszcze nie było. „From Poznan With Love” to projekt, którego celem jest uzbieranie co najmniej 10 tysięcy złotych na pomoc dla mieszkańców obozu uchodźców w Nea Kavala w Grecji.

Akcja trwa, a zebrana do tej pory kwota przekracza założoną sumę o ponad sto procent.

KUCHNIA OBOZOWA
„From Poznan with Love” zorganizowały kobiety związane z życiem kulturalnym i społecznym miasta. Wśród nich jest m.in. Joanna Stankiewicz, właścicielka Babilądu, organizatorka Babiego Targu, która pracowała już w obozie w Grecji. W zbiórkę zaangażowała się też Marianna Piskorz, która prowadzi Fundację Mały Dom Kultury, a także panie związane z klubem księgarnią i restauracją Zemsta, czy grupą Circus Ferus.

- Jesteśmy nieformalną grupą poznanianek. Są wśród nas studentki i absolwentki, wykładowczynie, pracownice kultury, aktywistki, feministki, działaczki lokalne. Angażujemy się w życie naszego miasta, ale nie chcemy się do niego ograniczać - mówią wprost. - Za sprawą opowieści Asi, która niedawno wróciła z wolontariatu w jednym z obozów, podjęłyśmy decyzje o konieczności działania.

Za zebrane pieniądze wolontariuszki kupią produkty żywnościowe, w tym cukier, ryż i olej. Takie rozwiązanie, to szansa dla mieszkańców obozu na Nea Kavala na namiastkę normalności. - Gotowanie i wspólne jedzenie posiłków daje poczucie sprawczości, zbliża ludzi i pozwala budować wspólnotę. W tych ciężkich warunkach taka możliwość znaczy bardzo dużo - przekonują wolontariuszki. - Zbiórkę przeprowadzamy przy współpracy ze stowarzyszeniem Lepszy Świat. Dystrybucją na miejscu zajmie się norweska organizacja Drop in the Ocean.

- Zależy nam na sprawiedliwej dystrybucji, tak by każdy mieszkaniec obozu, każda rodzina dostała odpowiadającą jej potrzebom ilość danego produktu - zapewniają organizatorki. - Produkty kupimy na miejscu, w jednej z greckich hurtowni w pobliżu obozów.

JAK WESPRZEĆ?

Akcję można wesprzeć za pośrednictwem strony polakpotrafi.pl/projekt/poznan -wspiera-uchodzcow.

Jak w każdej innej zbiórce organizowanej za pośrednictwem portalu Polak Potrafi, również tym razem za darowiznę na wspierających czekają nagrody np. w postaci voucherów do restauracji Zemsta i klubu Dragon, koszulek, płyt, toreb ekologicznych, biletów na spektakle teatralne, plakatów, grafik i wielu innych. Można też wybrać wsparcie bez tzw. nagrody. Zbiórka potrwa do 30 grudnia. Więcej informacji o From Poznan With Love TUTAJ.

Będzie nowe święto państwowe?

Wideo

Dodaj ogłoszenie