Fundacja Klaster Poznań chce pomóc innym organizacjom pozarządowym

Błażej Dąbkowski
Fundacja Klaster Poznań: Z Charityapps korzysta ZHP
Fundacja Klaster Poznań: Z Charityapps korzysta ZHP Archiwum
Fundacja Klaster Poznań, która stworzyła pierwszą w Polsce aplikację Charityapps, mogącą wesprzeć setki organizacji pozarządowych, rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na jej rozbudowę.

Wystarczy "kliknąć", by pomóc dowolnej organizacji pozarządowej w naszym kraju - na taki pomysł wpadli pół roku temu poznaniacy działający w Fundacji Klaster Poznań. Do inicjatywy przyłączyło się już ponad 80 organizacji pozarządowych, w tym także te największe, jak Związek Harcerstwa Polskiego, Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko", Drużyna Szpiku, czy Polska Akcja Humanitarna.

- Przez kilka miesięcy udało się nam przekroczyć liczbę 22 tys. kliknięć od osób, które chcą pomóc za pośrednictwem naszej aplikacji - mówi Bartłomiej Szamałek, prezes Fundacji Klaster Poznań.

Jak to działa? Wystarczy wejść na stronę www.charityapps.me, pobrać aplikację, następnie wybrać ulubioną organizację i kliknąć w jej logo. - Co najważniejsze, wspierając ją użytkownik nie wydaje ani grosza, ponieważ udżet na wsparcie organizacji pochodzi od reklamodawców, w zamian za reklamę w aplikacji - tłumaczy Szamałek.

W tej chwili Fundacja Klaster Poznań stara się zebrać fundusze na rozbudowę Charityapps.

- Chcemy dotrzeć do jak najszerszego grona organizacji pozarządowych. Chcemy, aby każda fundacja i stowarzyszenie, nawet to najmniejsze, działające na rzecz jednej ulicy dowiedziały się o nas i zaczęły zbierać środki na super projekty - wyjaśnia prezes. Aby tak się stało fundacja chce stworzyć wersję dla użytkowników komputerów Apple, narzędzie do organizacji oraz przygotować spoty reklamowe.

Wszyscy, którzy chcą pomóc w ulepszeniu Charityapps, mogą to zrobić za pomocą portalu crowdfundingowego POLAK POTRAFI

Nasze Miasto jest patronem medialnym przedsięwzięcia Charityapps.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie