Futsal: Akademia FC Pniewy uległa Wiśle Krakbet Kraków

Krzysztof Kaczyński
Na zdjęciu Adrian Pater (L) próbuje zablokować strzał Michała Wojciechowskiego
Na zdjęciu Adrian Pater (L) próbuje zablokować strzał Michała Wojciechowskiego Krzysztof Kaczyński
W 21. kolejce ekstraklasy futsalu Akademia FC Pniewy przegrała z liderem tabeli, Wisłą Krakbet Kraków 3:6 (2:1).

Początkowo nic nie zapowiadało takiego rozstrzygnięcia tego spotkania. Pniewianie zagrali uważnie w defensywie i odważnie konstruowali akcje zaczepne. W 6. minucie Frane Despotović dał gospodarzom prowadzenie. Jednak już po chwili Maciej Foltyn po strzale Adriana Patera musiał wyciągać piłkę z siatki. Akademicy nie załamali się i kilkadziesiąt sekund później Daniel Lebiedziński dał kolejne prowadzenie swojej drużynie.

W drugiej połowie rozpoczął się dramat podopiecznych Klaudiusza Hirscha. Najpierw Andrzej Szłapa wyrównał stan meczu a w 34. minucie Foltyn popełnił spory błąd. - Nawrat świetnie rzucił piłkę, ja źle obliczyłem jej lot. Nie ma się co oszukiwać - strata tego gola to moja wina - powiedział na gorąco młody bramkarz AFC.

Chwilę później czwartego gola dla gości zdobył Zbigniew Mirga i sytuacja pniewian stała się trudna. Na domiar złego w końcówce meczu Despotović i David Fernandez Hurtado nie wykorzystali przedłużonych rzutów karnych. - Szkoda przede wszystkim niewykorzystanych sytuacji w pierwszej połowie. Mogliśmy uzyskać bezpieczną przewagę, ale piłka dwukrotnie trafiała w słupek - mówił niepocieszony Hirsch.

Akademia PC Pniewy - Wisła Krakbet Kraków 3:6 (2:1)

Bramki: 1:0 Despotović (6.), 1:1 Pater (7.), 2:1 Lebiedziński (7.), 2:2 Szłapa (28.), 2:3 Czech (34.), 2:4 Mirga (35.), 2:5 Czech (38.), 3:5 Hurtado (39.), 3:6 Pater (40.)

Akademia: Foltyn, Przybylski - Wojciechowski, Ł.Pieczyński, D.Pieczyński, Łeszyk, Lebiedziński, Solecki, Despotović, Caceres, Hurtado, Diaz

Wisła: Nawrat, Dworzecki - Mirga, Szłapa, Kusia, Franz, Wachula, Kiełpiński, Wołoszyn, Pater, Czech, Szymanowski

Codziennie rano najświeższe informacje z Poznania prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0