Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gdzie w Poznaniu jest najbardziej niebezpiecznie?

a.bielicka
a.bielicka
Gdzie w Poznaniu jest najbardziej niebezpiecznie?
Gdzie w Poznaniu jest najbardziej niebezpiecznie? pixabay
W naszym mieście spada liczba przestępstw - tak przynajmniej wynika z policyjnej mapy zagrożeń.

- Co pół roku prezentujemy mapy zagrożeń, które informują mieszkańców o miejscach najbardziej zagrożonych przestępczością – opowiada Krzysztof Skrzypiński, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Miasta. - Wydaje mi się, że w żadnym innym mieście nie ma takiej współpracy między policją a mieszkańcami i samorządem lokalnym.

Z policyjnych danych wynika, że obniżył się poziom przestępczości w Poznaniu. Zmniejszyła się liczba kradzieży, włamań, uszkodzeń mienia, rozbojów i pobić. W Poznaniu zanotowano także najmniejszą liczbę przestępstw w porównaniu z takimi miastami jak Łódź, Wrocław czy Kraków.

- Najwięcej wykroczeń, bo aż 1247, zarejestrowano na Nowym Mieście – relacjonuje Piotr Bąbelek, naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Pozostałe dzielnice najbardziej zagrożone przestępczością to kolejno Grunwald, Stare Miasto, Północ, Jeżyce, Wilda i okolice MTP, czyli tzw. Targi.

- Jeśli chodzi o uszkodzenie mienia to 67 proc. stanowią zniszczenia samochodów. Najwięcej z nich miało miejsce na Nowym Mieście, Wildzie i Jeżycach - dodaje Bąbelek.

- Trzeba jednak podkreślić, że na Jeżycach, przy ulicach Polnej i Jackowskiego odnotowano znacznie mniej uszkodzeń niż rok temu.

Według policyjnych danych najwięcej kradzieży jest na Starym Mieście, szczególnie na ulicy Półwiejskiej oraz w okolicy Starego Rynku.

- Największa liczba rozbojów miała miejsce na Starym Mieście, średnio były to cztery w miesiącu, a ich wykrywalność wyniosła ponad 82 proc. - mówi Bąbelek. - Na terenie całego Poznania odnotowano też 65 bójek i pobić, z czego w większości przypadków sprawca od razu został zatrzymany.

Nadal poważnym problemem są kradzieże samochodów - w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Poznaniu zginęło ponad 500 aut. Największym zainteresowaniem złodziei cieszyły się marki Volkswagen, Renault i Audi.

- Inicjatywa tworzenia map zagrożeń wspólnie z Urzędem Miejskim jest dla nas bardzo cenna – mówi Sławomir Jądrzak, zastępca komendanta miejskiego policji w Poznaniu. - Możemy w ten sposób przekazać społeczeństwu informacje odnośnie miejsc, które są najbardziej zagrożone.

Ranking złodziejskich dzielnic w Poznaniu. Gdzie kradną najczęściej, a gdzie najrzadziej? [STATYSTYKI 2017]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto