"Gdzie w tym wszystkim sport? O jakie emocje chodzi?" - pyta Jacek Jaśkowiak po meczu Lech Poznań - Legia Warszawa

ZEN
Zenon Kubiak
Niedzielny mecz Lech Poznań - Legia Warszawa został przerwany w drugiej połowie. Do sytuacji odniósł się prezydent Poznania.

Mecz na stadionie przy ul. Bułgarskiej zakończył się skandalem. Po tym, jak chuligani zasiadający w tzw. Kotle zaczęli rzucać race na murawę, sędzia musiał przerwać spotkanie. Gdy po chwili kilku zadymiarzy w kominiarkach wyłamało ogrodzenie i wbiegło na boisko, musiała interweniować policja. W tej sytuacji mecz nie mógł zostać dokończony, a decyzję o tym podjął wojewoda wielkopolski.

Mecz Lech-Legia zakończył się skandalem. Sędzia przerwał spotkanie i skończył je przed czasem [ZDJĘCIA]

Komisja Ligi jeszcze tego samego wieczoru podjęła decyzję o weryfikacji wyniku meczu (w chwili przerwania spotkania Legia prowadziła 2:0) na walkower dla drużyny z Warszawy, co jednocześnie oznaczało dla niej mistrzostwo Polski.

Bez wątpienia Lecha czekają jeszcze surowsze konsekwencje z zamknięciem stadionu włącznie.

Smutne obrazki z poznańskiego stadionu obiegły media w całej Polsce, a do zaistniałej sytuacji odniósł się prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Zadyma na stadionie - race na murawie, przestraszone dzieci, uciekający piłkarze [ZOBACZ]

"Gdzie w tym wszystkim sport? O jakie emocje chodzi? Pyrkon i Airshow zgromadziły po około 45 tysięcy uczestników - zero agresji. Kilkudziesięciu zadymiarzy pokazło dziś, po co przychodzi na stadion. Kiedy wreszcie Minister Spraw Wewnętrzych i Administracji zrobi z tym porządek?" - zapytał retorycznie na Facebooku prezydent.

W niedzielę wydarzenia w Poznaniu skomentował także premier Mateusz Morawiecki.

"Gratuluję Legii Warszawa zdobycia tytułu Mistrza Polski! I życzę powodzenia w eliminacjach do Ligi Mistrzów, a Jagiellonii, Lechowi i Górnikowi w kwalifikacjach do Ligi Europy! Oczekuję zarazem od stosownych służb podjęcia zdecydowanych działań wobec stadionowych chuliganów" - napisał na Twitterze.