11 listopada to w Polsce nie tylko Święto Niepodległości, ale również Imieniny Świętego Marcina. Tego dnia w wielu domach na obiad podawana jest gęsina, zgodnie ze staropolską tradycją. Szefowie kuchni wielu restauracji w Poznaniu jak co roku przygotowali specjalną ofertę dań opartych na mięsie z gęsi. Ale warto pamiętać o większym obłożeniu lokali w ten dzień i wcześniejszej rezerwacji stolików. Gdzie zjesz gęsinę w długi listopadowy weekend? Sprawdź w naszej galerii!

Tradycyjnie w Dniu Świętego Marcina w całej Polsce, a szczególnie w Wielkopolsce i Poznaniu jada się rogale świętomarcińskie oraz gęsinę.

Zobacz: Imieniny Ulicy Święty Marcin 2019 w Poznaniu: 11 listopada - korowód, koncerty [PROGRAM]Jedz gęsinę na zdrowie!


Mięso gęsi jest stosunkowo chude. Zawiera około 3-6 procent tłuszczu, a także dużą ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym omega 3 i omega 6 i witamin: A, z grup B i E, pełnowartościowego białka, jak również składników mineralnych: żelaza, fosforu, magnezu i cynku. Mięso gęsi uznawane bywa za dietetyczne, zwłaszcza dla osób odchudzających się. Posiada ponadto charakter afrodyzjakalny. Z uwagi na sposób chowu gęsi (w znakomitej większości wolny wybieg na świeżym powietrzu) gęsina uznawana jest za produkt ekologiczny. Podstawą wyżywienia gęsi są głównie pasze naturalne.
źródło: wikipedia.pl

TU ZJESZ GĘSINĘ W POZNANIU W DŁUGI WEEKEND:
[g]7417266;0[/g]

ZOBACZ TEŻ:
[g]7416182;0[/g]

Sprawdź: Rogale świętomarcińskie w Biedronce i rogale królewskie w Lidlu. Ile kosztują? [CENY]POLECAMY:


Gastronomia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!