Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gimnazjum 58: Uczniowie mają boisko z prawdziwego zdarzenia

Anna Jarmuż
Budowę wielofunkcyjnego boiska i bieżni sportowego sfinansowano z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. We wtorek obiekt został oficjalnie otwarty.

To był dramat - tak uczniowie Gimnazjum nr 58 wspominają miejsce, gdzie kiedyś ćwiczyli. Przyszkolne boisko powstało w 1965 r. i z roku na rok coraz bardziej niszczało. Dziś w jego miejscu stoi nowoczesny kompleks sportowy.

Budowę obiektu sfinansowano z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. We wtorek odbyło się jego oficjalne otwarcie.

- Mamy zaplecze sportowe, którym możemy się chwalić nie tylko w Poznaniu, ale całym powiecie - stwierdza Mikołaj, uczeń trzeciej klasy. Jak mówi, wszyscy zaangażowali się w to, by boisko powstało. - Walczyliśmy o nasz projekt, zbieraliśmy podpisy, rozmawialiśmy z mieszkańcami - wylicza gimnazjalista. - Fajnie, że się udało. Podoba nam się, że młodzi ludzie też mogą mieć wpływ na to, jak wygląda nasze miasto.

Od pierwszego września uczniowie mają do swojej dyspozycji boisko wielofunkcyjne - do piłki ręcznej, siatkowej, tenisa i badmintona oraz bieżnie do biegów i skoków w dal. Dyrektorka Gimnazjum nr 58 - Elżbieta Marciniak trzykrotnie składała wniosek do PBO. W końcu się udało. W zeszłym roku projekt „Junikowo na sportowo” zdobył 2,5 tys. głosów. Na budowę kompleksu przeznaczono ponad 487 tys. zł. - Uczniowie mają już, gdzie ćwiczyć. Dotąd, pomimo tego, że mieliśmy skromną bazę sportową, nasza młodzież zajmowała wysokie miejsca w zawodach sportowych. Teraz liczymy na pierwsze miejsca - żartuje dyrektorka szkoły.

W założeniu boisko i bieżnie ma służyć nie tylko uczniom, ale też mieszkańcom osiedla.

- Mieszkam na Junikowie już 27 lat. Żyje się tutaj coraz lepiej. Oddajemy ludziom do użytku nowe obiekty, drogi... Cieszę się, że inwestycje nie omijają szkół. Mam też nadzieję, że pani dyrektor pozwoli mi przebiec się po tej bieżni - żartował Marek Kałążny, przewodniczący rady Osiedla Junikowo.

Jak stwierdził wiceprezydent Mariusz Wiśniewski, „Junikowo na sportowo” jest klasycznym przykładem dobrej współpracy lokalnej społeczności ze szkołą. - Chciałbym, aby takich przykładów było więcej. A młodzieży powiem jedno - zazdroszczę Wam takich boisk. Ja w mojej macierzystej podstawówce takich nie miałem - mówił wiceprezydent.

Patryk Pawełczak, zastępca dyrektora Biura Prezydenta UM przypomniał z kolei, że 9 listopada poznamy projekty, które wezmą udział w tegorocznej edycji PBO. Głosować na nie będzie można w dniach 16-30 listopada.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto