GKS Bełchatów - Górnik Łęczna 1:1

JAC
Piłkarze GKS Bełchatów zremisowali w zaległym spotkaniu 19. kolejki ekstraklasy z Górnikiem Łęczna 1:1 (1:0). Gospodarze objęli prowadzenie w 43 minucie po golu Radosława Matusiaka.

Piłkarze GKS Bełchatów zremisowali w zaległym spotkaniu 19. kolejki ekstraklasy z Górnikiem Łęczna 1:1 (1:0). Gospodarze objęli prowadzenie w 43 minucie po golu Radosława Matusiaka. Górnicy doprowadzili do remisu po bramce Jakuba Grzegorzewskiego w 60 minucie. Dla obu drużyn był to przysłowiowy mecz za sześć punktów, bowiem obie bronią się przed spadkiem. Dla gości był to pierwszy mecz w tym roku. Bełchatowianie rozegrali już dwa spotkania, oba na wyjeździe, ale podopieczni Oresta Lenczyka nie wywalczyli nawet punktu. Wczoraj jedenastki podzieliły się jednak punktami, a bełchatowianie po tym remisie awansowali w ligowej tabeli na trzynastą pozycję, spychając na 14. miejsce Groclin Dyskobolię Grodzisk. Łęczna okupuje przedostatnią,
15. lokatę, mając stratę jednego punktu do grodziszczan.