GKS Bełchatów - Lech Poznań 1:2. Kolejorz przerwał wyjazdową niemoc! [ZDJĘCIA]

Grzegorz Szkiłądź
W Wielką Sobotę Kolejorz zmierzył się na wyjeździe z GKS-em Bełchatów. Podopieczni Macieja Skorży wygrali 2:1 po golach Muhameda Keity i Paulusa Arajuuriego.

Lechici objęli prowadzenie po kapitalnej akcji w 26. minucie. Długim i celnym podaniem popisał się Marcin Kamiński. Kasper Hamalainen oszukał Wiktora Baranowskiego i wyłożył futbolówkę jak na tacy Muhamedowi Keicie. Skrzydłowy Kolejorza z bliska tylko dopełnił formalności.

Do wyrównania doprowadził po przerwie Łukasz Wroński, który pojawił się na boisku zaledwie cztery minuty wcześniej. Maciej Gostomski najpierw poradził sobie ze strzałem Arkadiusza Piecha, ale przy dobitce rezerwowego nie miał żadnych szans.

Kolejorz błyskawicznie odpowiedział. Z rzutu wolnego dośrodkował Barry Douglas, a Paulus Arajuuri uderzył piłkę głową tuż przy słupku. To był gol na wagę trzech punktów!

Piłkarze Poznańskiej Lokomotywy chociaż w części zmazali plamę, jaką dali w środę w Stargardzie. Na pełną rehabilitację przyjdzie czas w czwartek, kiedy na Bułgarskiej zagrają rewanż z drugoligowcem.

Zajrzyj na BUŁGARSKĄ.PL: Serwis kibiców Lecha Poznań!