GKS – Warta 1:1: Niedosyt w Katowicach

Tomasz Magdziarz, Warta Poznań - GKS Katowice
Tomasz Magdziarz, Warta Poznań - GKS Katowice archiwum/eM
Jeszcze niedawno Warta wygrała w Katowicach 3:0. W środę jej piłkarze musieli zadowolić się remisem.

Piłkarze Warty sezon rozpoczęli od ligowej porażki z Arką Gdynia, ale humory poznaniakom poprawiła wygrana w Pucharze Polski nad Podbeskidziem Bielsko-Biała. Mecz w Katowicach miał potwierdzić zwyżkującą formę Zielonych.

Jeszcze kilka miesięcy temu Warta wygrała z GKS-em na jego stadionie i to aż 3:0, toteż nie było mowy o zachowawczej grze. Już w 7. minucie powinno być 1:0 dla poznaniaków, ale Piotr Giel nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy.

Warta przeważała, ale nie potrafiła zdobyć gola – w 19. minucie Witold Sabela obronił uderzenie Tomasza Magdziarza, a w 21. minucie tuż obok słupka uderzał Michał Jakóbowski. Katowiczanie jednak także pokazali, że mogą być groźni – w 35. minucie Marcin Pietroń w doskonałej sytuacji uderzył nad poprzeczką. Trzy minuty później bohaterem gospodarzy mógł zostać z kolei Deniss Rakels, ale kapitalną interwencją Wartę uratował Łukasz Radliński.

Druga połowa rozpoczęła się dla Warty w najlepszy możliwy sposób, czyli od zdobycia gola. W 51. minucie płaskim strzałem z dystansu Sabelę zaskoczył Magdziarz i Warta objęła prowadzenie.

Niestety, GKS wyrównał już 9 minut później – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego „główka” Adriana Napierały trafiła w poprzeczkę, ale piłka odbiła się od linii bramkowej i wpadła do siatki.

Po tej wymianie ciosów tempo meczu nieco spadło, ale w 72. minucie prowadzenie dla Warty mógł odzyskać wprowadzony kwadrans wcześniej Bartłomiej Pawłowski. Były napastnik Jaroty Jarocin wykorzystał błąd obrońców gospodarzy, ale trafił prosto w Sabelę.

W ostatnich minutach Warta przeważała, ale zwycięski gol nie padł. Remis pozostawia spory niedosyt.

GKS Katowice - Warta Poznań 1:1 (0:0)

Bramki: 60. Napierała - 51. Magdziarz.

Żółte kartki: Wołkowicz, Pitry, Kruczek, Farkas - Radliński, Kosznik.
Sędziował: Mariusz Złotek (Gorzyce).
Widzów: ok. 1500.

GKS: Sabela - Farkas, Napierała, Beliancin, Kaciczak - Cholerzyński - Kruczek (86. Chwalibogowski), Pietroń (70. Goncerz), Pitry, Rakels (61. Kowalczyk) - Wołkowicz.

Warta: Radliński - Bartczak, Ciach, Bartkowiak, Kosznik - Marciniak, Trochim, Magdziarz, Grzeszczyk, Jakóbowski (73. Trojanowski) - Giel (63. Pawłowski).