Gnieźnieńska niespodzianka

JAC
Zawodnik Pocztowca, Tomasz Górny w ataku na bramkę Startu - Fot. A. Szozda
Trzeci turniej eliminacyjny grupy A w halowych mistrzostwach Polski upłynął pod znakiem niespodziewanego remisu hokeistów Pocztowca ze Startem Gniezno 6:6.

Trzeci turniej eliminacyjny grupy A w halowych mistrzostwach Polski upłynął pod znakiem niespodziewanego remisu hokeistów Pocztowca ze Startem Gniezno 6:6. Podopieczni trenera Zbigniewa Rachwalskiego po raz pierwszy w tym sezonie stracili punkty, ale i tak zdecydowanie prowadzą w swojej grupie.
Pocztowcy tylko przez dziesięć minut pierwszej połowy dominowali na parkiecie i wtedy prowadzili 4:0. Potem było gorzej, bo naprawdę dobrze grali laskarze Startu, którzy remis wywalczyli w ostatniej minucie pojedynku. W innych spotkaniach Pocztowiec zdecydowanie górował nad rywalami i pewnie wygrywał (z AZS AWF 8:3, SMS 17:5 i Pomorzaninem 11:2). Z kolei gnieźnianie wygrali pozostałe trzy pojedynki, w tym z Pomorzaninem Toruń 9:3. Obecnie Start traci do torunian 5 punktów i z pewnością powalczy jeszcze o drugie miejsce w tabeli podczas dwóch następnych turniejów. W nadchodzącym tygodniu nastąpi przerwa w rozgrywkach o mistrzostwo Polski, bo reprezentacja Polski wyjeżdża na halowe mistrzostwa Europy do holenderskiego Eindhoven. Następny, czwarty turniej ponownie odbędzie się w Poznaniu 28 i 29 stycznia, a jego gospodarzem będzie AZS AWF. Natomiast w gr. B nadal bez porażki jest drużyna Ósemki Tarnowskie Góry. Wszystko wskazuje na to, że znajdzie się ona w finałowej czwórce HMP (obok Pocztowca, Pomorzanina i Startu).