Gonić czołówkę

LIC
Jacek Dembiński (z lewej) to dusza Amiki – tak twierdzi Werner Liczka, trener Groclinu  Fot. A. Szozda
Jacek Dembiński (z lewej) to dusza Amiki – tak twierdzi Werner Liczka, trener Groclinu Fot. A. Szozda
Moim największym zmartwieniem jest to, że potrafimy dobrze grać tylko przez 45 minut. Żeby myśleć o zwycięstwie, musimy grać na pełnych obrotach prze 90 minut – mówi Werner Liczka, szkoleniowiec Groclinu.

Groclin mimo osłabień, ma sporo indywidualności – twierdzi z kolei Krzysztof Chrobak, który po raz drugi w tym sezonie poprowadzi drużynę Amiki.
Dla Amiki i Groclinu to niezwykle ważne spotkanie. Oba zespoły przed początkiem sezonu nie kryły dużych aspiracji, a miejsce w środku stawki to wynik znacznie poniżej oczekiwań.

Wyjazdowa niemoc Groclinu

A słabe rezultaty sprawiły, że oba zespoły prowadzą już inni szkoleniowcy niż to było w inauguracyjnym spotkaniu sezonu 2005/06. Werner Liczka objął Groclin niewiele ponad miesiąc temu i jak dotąd wiedzie mu się ze zmiennym szczęściem. – Póki co nieźle potrafimy grać na własnym boisku, ale na wyjazdach za to fatalnie. Licząc Puchar Polski to przegraliśmy trzy spotkania strzelając tylko jedną bramkę i to z rzutu karnego – kręci nosem czeski szkoleniowiec.
Krzysztof Chrobak jako pierwszy trener Amiki pracuje dopiero od niespełna dwóch tygodni. W sobotę jego podopieczni pokonali GKS Bełchatów 3:1, dzięki czemu znów złapali kontakt z czołówką. Teraz czeka go trudniejsze zadanie, bo Groclin, choć pogrążony w kryzysie, to jednak bardziej wymagający rywal niż GKS. Poza tym kadra Amiki została mocno uszczuplona – wciąż kontuzjowani są Filip Burkhardt, Arkadiusz Bąk i Mateusz Bartczak. Nie wiadomo, czy do dyspozycji trenera Chrobaka będzie Ilian Micanski. Bułgarski snajper naciągnął mięsień przywodziciela i teraz jego los spoczywa w rękach lekarzy.

Ślusarz nie zagra

Kłopoty kadrowe to dla trenera Groclinu chleb powszedni. Jakby tego było mało, to z powodu żółtych kartek nie zagrają Piotr Piechniak i Marek Sokołowski i na prawej stronie boiska w składzie Groclinu pojawiła się spora luka. Liczka wyklucza też możliwość powrotu na boisko Bartosza Ślusarskiego. – Dopiero co zaczął trenować z piłką i chyba jeszcze za wcześnie, by grał mecze z pełnym obciążeniem – mówi Czech.
Początek spotkania we Wronkach o godz. 19.00, transmisję przeprowadzi Canal+.

Ciepło o Amice - Werner Liczka - trener Groclinu

Amikę obserwuję od kilku lat i zawsze mi się ich gra bardzo podobała. Preferują futbol ofensywny, potrafią grać z pierwszej piłki. Umiejętnie przechodzą z gry obronnej do ataku. Amica to dobra mieszanka młodości z rutyną, a Jacek Dembiński jest prawdziwą duszą tego zespołu. Dzisiaj są faworytem tego meczu.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny