Górnik Wałbrzych — Alpen Gold Poznań 62:83

PAT
Grzegorz Skiba zdobył w sobotę 12 punktów.
Koszykarze Alpen Gold przerwali passę nieudanych występów w meczach wyjazdowych. W sobotę pokonali w Wałbrzychu miejscowego Górnika i wciąż liczą się w walce o czołowe lokaty.

Drugą połowę poznaniacy wygrali 50:27 i to najlepiej obrazuje przebieg gry. Wcześniej bowiem mecz był niezwykle wyrównany i żadnej z drużyn nie udało się uzyskać większej przewagi niż kilkupunktowa. Na początku trzeciej kwarty goście zmienili system obrony. Wtedy właśnie po trafieniu Szymona Maciejewskiego i rzucie zza linii 6,25 m Grzegorza Skiby Alpen Gold najpierw odzyskał prowadzenie, a potem systematyczie powiększał przewagę.

Dobrze zagraliśmy w obronie. Maciejewski poradził sobie z Sobackim, a rozgrywający z parą Osuch-Mila. Ponadto sprawdził się nasz system w defensywie, zastosowany w drugiej części gry — przyznał trener ,,Czekoladowych chłopców’’, Aleksander Krutikow.

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia