Gorzki smak Cukierków

Ryszard BINCZAK
Koszykarki Ostrovii nadal nie mają na swoim koncie zwycięstwa w ekstraklasie. W meczu z Cukierkami Odrą Brzeg przegrały 60:73. Ostrowianki rozpoczęły spotkanie bardzo nerwowo.

Koszykarki Ostrovii nadal nie mają na swoim koncie zwycięstwa w ekstraklasie. W meczu z Cukierkami Odrą Brzeg przegrały 60:73. Ostrowianki rozpoczęły spotkanie bardzo nerwowo. Zdawała sobie sprawę, że drużyna Cukierków jest w ich zasięgu i jak najszybciej chciały wywalczyć kilka punktów przewagi. Ostrowianki popełniały wiele strat w ataku, a koszykarki Odry wyprowadzały szybkie kontry, po których zdobywały łatwe punkty. Po 5 minutach zawodniczki Ostrovii przegrywały 4:10. Na szczęście dobrze rzutowo dysponowana była Aleksandra Karpińska, której celne rzuty zza linii 6,25 metra pozwoliły utrzymać kontakt z rywalkami. Od pierwszych minut drugiej odsłony gospodynie bardzo twardo broniły i na efekty nie trzeba było czekać. W 12 minucie prowadziły 24:18. Niestety, dobra passa nie trwała zbyt długo. Przez kolejnych pięć minut podopieczne Grzegorza Szajka zdobyły ledwie jeden punkt, a rywalki 14.
Od początku trzeciej kwarty zawodniczki Ostrovii ustawiły obronę strefową i powoli zaczęły odrabiać straty. Na nieszczęście Marta Korgiel złapała czwarte przewinienie i nie mogła już tak agresywnie walczyć o piłkę z wysokimi zawodniczkami Cukierków. W 26 minucie ostrowianki przegrywały tylko ośmioma punktami - 38:46. W ostatnich dziesięciu minutach zawodniczki z Brzegu konsekwentnie dogrywały do swoich wysokich, a te wykorzystywały fakt, iż center Ostrovii ma cztery przewinienia, grały jeden na jeden i zdobywały kolejne punkty. W końcowych minutach ostrowianki opadły z sił i Odra pewnie dowiozła wygraną.

Ostrovia - Odra 60:73

(18:18, 10:25, 17:9, 15:21)

Ostrovia: Karpińska 22 (4x3), Górczak 13, Korgiel 9, Siwczak 8, Biela 6, Kaczmarek 2, Wróblewska 2, Szymańska 1, Żurkowska 0.

Odra: Żytomierska 16 (1x3), Kryszewicz 14, Ćmikiewicz 10, Stańczak 8, Żyłczyńska 7, Krupowicz 6, Pietraszek 6, Pietrzak 2, Niedobecka 2, Chełczyńska 2.