Grand Prix zBiegiemNatury: 530 zawodników pobiegło wokół Rusałki [zdjęcia]

Paulina Podemska
zbiegiemnatury
zbiegiemnatury Tomasz Kuehn
Mateusz Maik okazał się najszybszy, pokonując dwukrotnego zwycięzcę, Macieja Muślewskiego. Wśród pań najlepsza była Marzena Kłuczyńska.

Około 530 osób wzięło udział w pierwszych w tym roku zawodach „Grand Prix z Biegiem Natury”. Jedni pobijali „życiówki”, inni korzystali z pięknej pogody i świeżego powietrza. Temperatura 5 stopni Celsjusza powyżej zera sprzyjała biegaczom, jednak trasa była nieco błotnista.

Pora zimowa nie jest najlepsza dla czołowych zawodników, którzy budują formę na starty wiosenne. Dali jednak z siebie wszystko. Pierwszy na metę dobiegł Mateusz Maik. 5 km pokonał w dokładnie 15 minut. Przerwał tym samym hegemonię Macieja Muślewskiego, który wygrał dwa poprzednie biegi. Dziś Maciej Muślewski był drugi, natomiast trzecie miejsce zajął Adam Kierzek.

W kategorii kobiet bezkonkurencyjna okazała się Marzena Kłuczyńska, której czas to 18:48.

Nad Rusałką zjawili się nie tylko zawodowcy, ale także amatorzy. Oni także musieli zmagać się z własnymi słabościami.

- Było ciężko, bo długo nie trenowałam. Ale przy takiej pogodzie najlepiej się biega. Jak jest gorąco, człowiek męczy się o wiele bardziej – mówiła na mecie pani Paulina. - Jestem zadowolona z dzisiejszego wyniku. Mój czas to ok. 29 minut, a rekord 26. Przede wszystkim jednak biegam dla siebie

Nagrodą za wytrwałość były drożdżówki oraz świetna zabawa.