Gwiazdy Young Star Festival 2015: Kim jest Dawid Kwiatkowski? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Agnieszka Goździejewska
Wszystko o Dawidzie Kwiatkowskim - zdjęcia, plotki, spotkania, koncerty
Wszystko o Dawidzie Kwiatkowskim - zdjęcia, plotki, spotkania, koncerty Łukasz Gdak
Udostępnij:
Dla Kwiatonators (tak siebie nazywają jego fani i fanki) to "Kwiat" - chłopak, którego kochają, idol, muzyk, artysta. Dla tych, którzy o nim coś słyszeli to "polski Justin Biebier". Kim jest Dawid Kwiatkowski?

Justin Bieber z Gorzowa Wielkopolskiego

Dawid Kwiatkowski ma 19 lat. Urodził się w Gorzowie Wielkopolskim. - Śpiewam, bloguję, żyję - pisze o sobie na facebookowym profilu.

Piosenkarz o swoim talencie poinformował świat trzy lata temu, wrzucając na YouTube covery popularnych piosenek. Najwcześniejsze przeróbki Kwiata to "Ostatmni" Edyty Bartosiewicz czy "Tears in Heaven" Erica Claptona. Miano polskiego Biebera otrzymał po wykonaniu coveru piosenki młodego Kanadyjczyka pt. "Be Alright".

Na kanale YouTube Dawid Kwiatkowski prowadzi videoblog, na którym dzieli się swoją muzyką, inspiracjami i... widokiem ukochanej mamy.

Jeśli mówimy już o rodzinie, Dawid nie jest jedynym "śpiewającym Kwiatkowskim". Starszy brat gwiazdora, Michał, karierę wokalną postanowił realizować we Francji, jako Self Concept. Michał Kwiatkowski ma na koncie cztery długogrające płyty i występ w dwóch popularnych programach rozrywkowych.

Nagrody i płyty Dawida Kwiatkowskiego

Od początku kariery muzyk z Gorzowa Wielkopolskiego związany jest z wytwórnią płytową My Music. Spod skrzydeł poznańskiego wydawcy wyszły już trzy płyty Kwiata. Pierwszy debiutancki krążek "9893" z 2013 roku uzyskał status złotej płyty. Tytuł płyty to... kod to telefonu Dawida. Potem była akustyczna wersja albumu i ostatni, trzeci "Pop & Roll", który już pokrył się platyną i zanotował ponad 30 tysięcy sprzedanych egzemplarzy.

"Pop & Roll" Dawida Kwiatkowskiego promują single "Jak to?" i podarowany fankom na walentynki "szepczę"

Dawid Kwiatkowski w poznańskim Empiku - zobacz, jak fanki oszalały ze szczęścia [WIDEO]

Śpiewa, tańczy, recytuje...

Dawida Kwiatkowskiego możemy usłyszeć nie tylko na scenie, podczas koncertów. Młody wokalista wziął udział w udział w programie Polsatu "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami". Na parkiecie tańczył z Janją Lesar i wytańczył sobie półfinał programu.

Piosenkarz jest też właścicielem marki odzieżowej #9893. Na kolekcję składają się m.in. t-shirty z napisem "Who the fuck is Dawid Kwiatkowski?"

Poza tym Dawid Kwiatkowski użyczył głosu przywódcy mew - postaci z filmu "Spongebob: na suchym lądzie", który wchodzi do kin 24 lutego 2015 r.

Wideo

Dodaj ogłoszenie