HISTORYCZNY SUKCES POCZTOWCA - Pokonali Anglików

JAC
Doskonale rozpoczęli swój udział w 33. Turnieju o Klubowy Puchar Europy, hokeiści na trawie poznańskiego Pocztowca. W pierwszym spotkaniu grupowym pocztowcy pokonali gospodarza imprezy – HC Cannock 4:3 (4:1).

Doskonale rozpoczęli swój udział w 33. Turnieju o Klubowy Puchar Europy, hokeiści na trawie poznańskiego Pocztowca. W pierwszym spotkaniu grupowym pocztowcy pokonali gospodarza imprezy – HC Cannock 4:3 (4:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Marcin Michniak (2), Krzysztof Wybieralski (7), Rafał Grotowski (20–krótki róg) i Mirosław Juszczak (31–krótki róg). Poznaniacy zupełnie zaskoczyli angielską drużynę i już po siedmiu minutach prowadzili 2:0. Gospodarze zdobyli kontaktowego gola w 10. minucie po krótkim rogu, ale podopieczni trenera Zbigniewa Rachwalskiego w pierwszej połowie grali koncertowo. Wypracowali sobie dwa krótkie rogi i zdobyli jeszcze do przerwy dwie bramki. W drugiej połowie Anglicy rzucili się do odrabiania strat i w 60. minucie przegrywali już tylko 3:4. Końcówka była dramatyczna, ale poznaniacy nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. To pierwsza w historii wygrana polskiego zespołu klubowego nad angielskim. Dziś rywalem Pocztowca będzie Atletic Terrasa z Hiszpanii.