Hokeiści Grunwaldu Poznań po raz kolejny halowymi mistrzami Polski [ZDJĘCIA]

Jacek Pałuba
Kolejny raz laskarze z poznańskiego Grunwaldu udowodnili, że są najlepsi i zdobyli halowe Mistrzostwo Polski w Grodzisku Wielkopolskim.

Takiego przebiegu finałowej rywalizacji w hokeju halowym można było się spodziewać. W pojedynku o złoto wojskowi pokonali gnieźnian, chociaż w drugiej połowie zawodnikom Startu nie brakowało ambicji, aby pokrzyżować szyki faworytowi.

Grunwald co prawda rozpoczął to spotkanie od straty gola, ale w 22. minucie wygrywał 3:1.

Zawodnicy trenera Jerzego Wybieralskiego w tej odsłonie dość wyraźnie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i po trzydziestu minutach prowadzili 6:2. Ale po przerwie ambitnie gnieźnianie podjęli jeszcze walkę. Poznaniacy wygrywali 7:6 i 8:7, ale w końcowym fragmencie boju zdobyli jeszcze dwa gole i pokonali Start 10:8.

Pewnie rezultat meczu byłby inny, gdyby wojskowi byli bardziej skuteczni przy wykonywaniu krótkich rogów (tylko dwie bramki z dziewięciu rogów). Start wykonywał tylko jeden krótki róg. Dla zespołu gnieźnieńskiego to trzeci w historii tytuł halowego wicemistrza Polski.

Sezon halowy dobiegł końca, a już za trzy tygodnie hokeiści wybiegną na otwarte boiska.