I Grand Prix Poznania: Biegali nad Rusałką pod ostrzałem gradu

Kuba Błoszyk
Polska wiosna znów splatała biegaczom figla. Jednak mimo padającego gradu bieg nad Rusałką zgromadził prawie 350 osób. Czwarty bieg cyklu I Grand Prix Poznania wygrał Szymon Sznura.

W środowe popołudnie dokładnie 342 biegaczy wzięło udział w kolejnej już edycji biegu, który zapoczątkowali studenci z poznańskiego AWF.

Zawodnicy mieli do pokonania dystans 5,5 km, a trasa wyznaczona została wokół jeziora Rusałka. Mimo nieprzyjemnego chłodu i padającego przez chwilę gradu biegacze z uśmiechem na twarzach pokonywali kolejne kilometry.

Na metę umieszczoną tuż przy samej plaży jako pierwszy dobiegł zawodnik AZS Poznań - Szymon Sznura, który w poprzednim biegu zajął drugi miejsce. Jednak jak sam podkreśla to nie wynik jest najważniejszy.

- Tutaj czas nie gra roli - przyznaje zwycięzca. - Jest to przede wszystkim dla mnie przetarcie przed występami na bieżni, które już niedługo mnie czekają.

Drugie miejsce zajął zwycięzca dwóch pierwszych biegów Rafał Rajczak, a trzecie Łukasz Wietecki.

Zapytany o sposób na sukces Szymon Sznura stwierdził, że najważniejsza jest systematyczność i cierpliwość. Życzymy więc, aby te właśnie cechy nie opuściły wszystkich biegaczy przed kolejnymi zawodami. Kolejny bieg już 12 maja.

Aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, kliknij w miniaturki pod artykułem.

Zobacz relację z poprzedniego biegu:
I GP Poznania: Poznaniacy ścigali się z olimpijczykami

W trzecim biegu z cyklu I Grand Prix Poznania nad Rusałką wystartowało około 350 biegaczy, w tym aż trzech uczestników Igrzysk Olimpijskich. Wygrał Maciej Łucyk.