II liga: Gryf Wejherowo rozgromiony w Siedlcach 2:7

ab
Podopieczni Zbigniewa Szymkowicza doznali bolesnej lekcji futbolu. W meczu 7. kolejki II ligi przegrali na wyjeździe z Pogonią Siedlce 2:7 (1:4). Ostatni raz różnicą pięciu bramek żółto-czarni przegrali w 2016 roku (1:6 z Błękitnymi w Stargardzie Szczecińskim).

Pierwszą dogodną sytuację na zdobycie bramki stworzyli sobie gospodarze. W 14 minucie przed doskonałą szansą na otworzenie wyniku dla Pogoni stanął Adrian Paluchowski, lecz nie wykorzystał znakomitej okazji, trafiając nieczysto w piłkę. Trzy minuty później napastnik gospodarzy po raz drugi już nie zmarnował kolejnej stuprocentowej sytuacji, dając prowadzenie pogonistom. Gryfici nie pozostali dłużni i w miarę szybko odpowiedzieli bramką, którą w 28 minucie zdobył Piotr Kołc. Szczęście przyjezdnych jednak nie trwało zbyt długo, bo zaledwie kilkadziesiąt sekund później gola dla Pogoni strzelił Kamil Walków. Ten sam zawodnik zdobył bramkę także 10 minut później, a przed przerwą jedno trafienie dołożył jeszcze Paluchowski i było już 4:1.

W drugiej odsłonie spotkania wynik meczu kolejno podwyższali: Andrzej Rybski (w 58 minucie), Michał Wrzesiński (76 minucie) a 4 minuty przed końcem trzeciego gola dołożył Paluchowski, jednocześnie ciesząc się z pierwszego swojego hat-tricka w tym sezonie. W doliczonym czasie gry drugą bramkę dla Gryfa zdobył Maciej Koziara.

Pogoń Siedlce - Gryf Wejherowo 7:2 (4:1)
Bramki: Adrian Paluchowski (17, 45, 86), Kamil Walków (30, 40), Andrzej Rybski 58, Michał Wrzesiński 76 - Piotr Kołc (28), Maciej Koziara (90)

Pogoń: Misztal - Krawczyk, Wichtowski (82 Łydkowski), Margol, Brągiel, Pociecha (75 Wiktoruk), Mosiejko (46 Pazio), Rybski, Garyga (71 Wrzesiński), Paluchowski, Walków.

Gryf: Więckowicz - Brzuzy (63 Machol), Gulczyński, Wicki, Liberacki (46 Koziara), Goerke, Chwastek, Sikorski (39 Ryk), Kołc, Włodyka, Czychowski (59 Rogalski)

Minimalna porażka Newcastle United z Chelsea. "Straciliśmy dwa gole po rzucie karnym, który był mocno dyskusyjny, i rzucie wolnym, także dyskusyjnym"