II Memoriał Jacka Ponickiego

LIC
Koszykarze Stali Ostrów (w niebieskich strojach dopiero po dogrywce pokonali Broka Słupsk.
Dogrywki były potrzebne do rozstrzygnięcia pierwszych meczów II Memoriału Jacka Ponieckiego. Trener ,,stalówki'' Andrzej Kowalczyk potraktował to spotkanie jako swoisty poligon doświadczalny.

Dogrywki były potrzebne do rozstrzygnięcia pierwszych meczów II Memoriału Jacka Ponieckiego.

Trener ,,stalówki'' Andrzej Kowalczyk potraktował to spotkanie jako swoisty poligon doświadczalny. Do Ostrowa w ostatnich dniach trafiło aż trzech nowych Litwinów - Minaugas Budzinauskas, Tauras Stumbrys, Gintaras Stulga oraz Rosjanina Eduard Sobcokow. Tuż przed przerwą ostrowscy działacze wkroczyli do ,,Areny'' z mało znanym Rosjaninem Olegiem Afetovem, którego przywieźli prosto z lotniska.

On jednak zagra dopiero dzisiaj. Trudno mi coś powiedzieć na temat gry tych zawodników. Poczekajmy jeszcze na następne spotkania - mówił już po meczu Kowalczyk. Przez ostatnie trzy lata byłem rozpieszczany przez Zorana Sretenovicia i ciężko mi teraz znaleźć prawdziwą ,,jedynkę'' - dodał.

Faktycznie zespołowi Stali brakowało drygenta. W tej roli próbowany był Stumbrys, ale nie do końca potrafił wywiązać się z powierzonych zadań. W końcówce meczu zresztą opuścił parkiet za pięć przewinień. Z powodu kontuzji w ostrowskiej ekipie nie mogli natomiast zagrać Amerykanin Marcus Williams oraz Jacek Krzykała.

Mecz był bardzo chaotyczny i forma niektórych graczy pozostawiała wiele do życzenia. Przez 40 minut prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, ale w 38 min. Stal już wygrywała 61:56 i wydawało się że losy spotkania są przesądzone. Na trzy sekundy przed końcem Andriej Krivonos doprowadził do dogrywki. W doliczonym czasie gry sporo było nerwowości spowodowaną po części błędami sędziów i niesprawnym zegarem. Ostatecznie ostrowianie wygrali jednym punktem.

W meczu grupy 1 także potrzebna była dogrywka. Dość nieoczekiwanie Spójnia pokonała Prokom Trefl 102:96.
Dzisiaj Stal zagra o godz. 11.30 z Notecią, a sparingowy mecz z Prokomem odbędzie się o godz. 19.15 na sali przy ul. Chwiałkowskiego. Ostrowianie będą również rywalem Zeptera Śląska Wrocław, a to spotkanie odbędzie się w niedzielę o godz. 18.00 (a nie jak planowano o godz. 16.00).

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia