III Grand Prix Poznania: Szymański najszybszy w biegu wokół Rusałki

Pod nieobecność czołówki cyklu III Grand Prix Poznania w biegach ...
Pod nieobecność czołówki cyklu III Grand Prix Poznania w biegach ... Zenon Kubiak
Pod nieobecność czołówki cyklu III Grand Prix Poznania w biegach przełajowych siódmy bieg wygrał Tomasz Szymański.

W sobotnie przedpołudnie pogoda dla biegaczy była wręcz idealna. Nie było zbyt ciepło, a trasa była sucha, bez kałuż i błota, która była zmorą większości poprzednich biegów cyklu III Grand Prix Poznania w biegach przełajowych.

Na starcie nad Rusałką stawiło się ponad 400 biegaczy, ale zabrakło wśród nich czołówki klasyfikacji generalnej – Szymona Sznury, Rafała Rajczaka i przede wszystkim Macieja Muślewskiego, który wygrał cztery poprzednie biegi.

Nieobecność czołówki wykorzystał Tomasz Szymański, który choć w swoich dwóch poprzednich startach ustępował jedynie Muślewskiemu, był zaskoczony wygraną.
- Jestem świeżo po kontuzji i tak naprawdę nie byłem przygotowany do biegu, ale zwycięstwo oczywiście cieszy nawet, jeśli zostało odniesione przy braku czołowych zawodników – przyznawał w rozmowie z MM Poznań zwycięzca, który linię metę minął po 15 minutach i 56 sekundach

Drugie miejsce zajął Hubert Lechniak (czas 16:19), a trzecie Dariusz Szrama (16:21).

Tomasz Szymański trenuje m.in. pod okiem Małgorzaty Sobańskiej, która także regularnie startuje w Grand Prix, gdzie należy do czołówki kobiet. W sobotę zresztą znowu była najlepsza z czasem 19:03. Druga była Anna Swoboda (19:21), a trzecia Justyna Wysokińska (19:27).

Ostatni bieg cyklu III GP Poznania odbędzie się 12 maja.

Aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, przejdź do galerii.