III Sucholeska Dziesiątka Fightera w deszczu i bez kibiców [ZDJĘCIA]

Waldemar Kaiser
III Sucholeska Dziesiątka Fightera rozpoczęła się w chłodzie, a zakończyła w deszczu Waldemar Kaiser
Niedzielna III Sucholeska Dziesiątka Fightera, zaliczana do Grand Prix Wielkopolski w biegach ulicznych na 10 km, odbyła się w deszczu i bez udziału kibiców. Zobacz zdjęcia!

W biegu udział wzięło kilkuset biegaczy. Cześć z nich miała do pokonania dziesięciokilometrową trasę, wiodącą uliczkami Suchego Lasu. Pozostali uczestnicy biegu zmagali się na dystansie 5 km.

Dziesięć kilometrów najszybciej pokonał Patry Łukaszewski z Gniezna. Bieg ukończył po 32 minutach i 48 sekundach. Drugie miejsce z czasem 32 minuty i 53 sekundy zajął Paweł Tarasiuk z Poznania. Na trzeciej pozycji uplasował się Radosław Pluciński ze Swarzędza, który dystans 10 km pokonał w 35 minut i 7 sekund. W sumie w tym biegu sklasyfikowanych zostało 463 zawodników.

Na pięciokilometrową trasę po ulicach Suchego Lasu wyruszyło 94 biegaczy. Zwycięzca, Dariusz Jankowski z Poznania, na jej przebiegnięcie potrzebował jedynie 16 minut i 50 sekund. Drugiemu w kolejności na mecie, Hubertowi Borwińskiemu pokonanie 5 km zajęło 17 minut i 34 sekundy. Trzeci na mecie zameldował się Dominik Marmet z Poznania (17 minut 48 sekund).