Przeciętny fizjoterapeuta w Polsce zarabia 2800 zł - tyle w 2018 r
[2/12]

Ile zarabia fizjoterapeuta? Porównaj zarobki w różnych miastach i województwach

Przeciętny fizjoterapeuta w Polsce zarabia 2800 zł - tyle w 2018 r. wyniosła mediana wynagrodzeń w zawodzie fizjoterapeuty, czyli wartość dzieląca wszystkie dane na dwa równe zbiory. Połowa fizjoterapeutów zarabiała niecałe 2800 zł, a druga połowa więcej - wskazują wyniki Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń. Średnia pensja fizjoterapeuty była równa 3224 zł.

Średnia płaca zgodna z metodologią Główny Urząd Statystyczny nie odzwierciedla tak dokładnie zarobków jak mediana. Aby obliczyć przeciętne miesięczne wynagrodzenie, GUS sumuje wszystkie płace, a następnie dzieli je przez liczbę zatrudnionych. Ponieważ jednak dysproporcje między bogatymi a biednymi mogą być duże, lepiej jest posługiwać się medianą, dzięki której można wyznaczyć granicę „w połowie drogi” między najniższą a najwyższą pensją.

Szukasz pracy? Sprawdź ogłoszenia na Gratka.pl

Źródło: Raport płacowy Strefy Biznesu przygotowany w oparciu o Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń przeprowadzone przez Sedlak & Sedlak w 2018 roku.

Zawód fizjoterapeuty uważany jest za zawód z przyszłością. Pracę po fizjoterapii można znaleźć w centrum SPA, gabinecie masażu, przychodni lub gabinecie medycznym. Zobacz, czy warto zostać fizjoterapeutą i na jakie zarobki możesz liczyć w tej profesji.