W czasie Korowodu Świętomarcińskiego przez godzinę (od 13.30 do 14.30) tramwaje linii nr 2, 4, 5, 9, 13 i 16 kursować będą objazdami:
Linia nr 2 OGRODY – Dąbrowskiego – … – rondo Kaponiera – Święty Marcin – Towarowa – Królowej Jadwigi – Górna Wilda – 28 Czerwca 1956r. – DĘBIEC Powrót: DĘBIEC – 28 Czerwca 1956 r. –…– plac Wolności – 27 Grudnia – Fredry – most Teatralny – Roosevelta – rondo Kaponiera – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Dąbrowskiego – OGRODY
Linia nr 4 STAROŁĘKA – Starołęcka – Zamenhofa –… – Mielżyńskiego – Fredry – most Teatralny – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – rondo Kaponiera – Roosevelta – MOST TEATRALNY – Fredry – Mielżyńskiego – 23 Lutego –…– STAROŁĘKA
Linia nr 5 STOMIL – Hetmańska – Żegrze –...– 27 Grudnia – Fredry – most Teatralny – Roosevelta – rondo Kaponiera – Głogowska – GÓRCZYN Powrót: GÓRCZYN – Głogowska – rondo Kaponiera – Roosevelta – most Teatralny - Fredry – Mielżyńskiego – 23 Lutego – plac Wielkopolski – Estkowskiego – Wyszyńskiego - rondo Śródka – Jana Pawła II – trasa Kórnicka -...- STOMIL
Linia nr 9 PIĄTKOWSKA –...– Wielkopolska – Pułaskiego – Roosevelta – rondo Kaponiera – Święty Marcin – Towarowa – Królowej Jadwigi – Górna Wilda – 28 Czerwca 1956r. – DĘBIEC Powrót po stałej trasie.
Linia nr 13 JUNIKOWO – Grunwaldzka – rondo Kaponiera – Roosevelta – most Teatralny – Fredry – Mielżyńskiego – 23 Lutego – plac Wielkopolski – Estkowskiego – Wyszyńskiego – rondo Śródka – Jana Pawła II – rondo Rataje – Zamenhofa – Starołęcka – STAROŁĘKA Powrót po stałej trasie
Linia nr 16 OS.JANA III SOBIESKIEGO – trasa PST – most Teatralny – Fredry – Mielżyńskiego – 23 Lutego – plac Wielkopolski – Estkowskiego – Wyszyńskiego – rondo Śródka – Jana Pawła II – trasa Kórnicka – OS.LECHA Powrót po stałej trasie
Dla tramwajów linii nr 2 i 9 jadących w kierunku Dębca na ulicy Górna Wilda w rejonie ulicy Niedziałkowskiego zlokalizowany zostanie dodatkowy przystanek tramwajowy.
Od około godziny 19:00 w związku z zamknięciem dla ruchu ulicy Święty Marcin (w rejonie Zamku) nastąpią kolejne zmiany tras linii tramwajowych i autobusowych:
Komunikacja tramwajowa:
tramwaje linii nr 2, 5 i 13 skierowane zostaną w obu kierunkach trasą objazdową przez most Teatralny i ulicę Fredry
Linia nr 2 OGRODY – Dąbrowskiego – … – rondo Kaponiera – Roosevelta – most Teatralny – Fredry – Gwarna – Święty Marcin – …- DĘBIEC Powrót: DĘBIEC – 28 Czerwca 1956 r. –…– plac Wolności – 27 Grudnia – Fredry – most Teatralny – Roosevelta – rondo Kaponiera – … – OGRODY
Linia nr 5 GÓRCZYN – Głogowska – rondo Kaponiera – Roosevelta – most Teatralny - Fredry – Gwarna - Święty Marcin - …- STOMIL Powrót: STOMIL – Hetmańska – Żegrze –...– 27 Grudnia – Fredry – most Teatralny – Roosevelta – rondo Kaponiera – Głogowska – GÓRCZYN
Linia nr 13 JUNIKOWO – Grunwaldzka – rondo Kaponiera – Roosevelta – most Teatralny – Fredry – Gwarna – Święty Marcin – … – STAROŁĘKA Powrót po stałej trasie
tramwaje linii nr 4 skierowane zostaną w obu kierunkach trasą objazdową przez most Teatralny do rynku Jeżyckiego
Linia nr 4 STAROŁĘKA – Starołęcka – Zamenhofa –… – Mielżyńskiego – Fredry – most Teatralny – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – rondo Kaponiera – Roosevelta – MOST TEATRALNY – Fredry – Mielżyńskiego – 23 Lutego –…– STAROŁĘKA
Komunikacja autobusowa:
Linia nr 51 (w obu kierunkach) DWORZEC GŁÓWNY PKP – Dworcowa – rondo Kaponiera – Roosevelta – Libelta - Niepodległości – Solna – … – SOBIESKIEGO DWORZEC
Linia nr 68 (w obu kierunkach) DWORZEC GŁÓWNY PKP – Dworcowa – rondo Kaponiera – Roosevelta – Libelta - Niepodległości – Pułaskiego – … – PODOLANY
Na trasie objazdu autobusy linii 51 i 68 zatrzymywać się będą na istniejących przystankach.
Linia nr 71 (w obu kierunkach) OS.DĘBINA – … – Wierzbięcice – most Dworcowy – Roosevelta – Libelta – Niepodległości – … – WICHROWE WZGÓRZE
Linia A (w obu kierunkach) OS.KOPERNIKA –…– Bukowska – rondo Kaponiera – Roosevelta – most Dworcowy – Królowej Jadwigi – rondo Rataje –...– M1 CENTRUM HANDLOWE
Na trasie objazdu autobusy linii A zatrzymywać się będą na przystankach:
w kierunku M1 – na dodatkowym na ulicy Towarowej przy wejściu na dworzec PKS
w kierunku Os. Kopernika – w zatoce za skrzyżowaniem z ulicą Przemysłową
UWAGA – autobusy linii A jadące w kierunku OS.KOPERNIKA - z mostu Dworcowego pojadą ulicą Roosevelta okrążając rondo Kaponiera zatrzymają się na przystanku BAŁTYK.
Na czas trwania imprez w rejonie ulicy Święty Marcin, bilety okresowe zachowują swoją ważność na trasach objazdu.
MPK przypomina, że we wtorek:
- zawieszone będzie kursowanie autobusów linii nr 50
- autobusy linii nr: 52 i A nie będą dojeżdżać do Centrum Handlowego M1, lecz kończyć będą trasy przy szpitalu na OS.RUSA; do pętli M1 przy browarze dojeżdżać będą autobusy linii nr 81 i 84
- autobus linii nr 80 nie będzie dojeżdżać do pętli Auchan/Sycowska, lecz kończyć będzie trasę na pętli RUDNICZE.
Drożeją motocykle sprowadzane z Niemiec
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?