Wybierz region

Wybierz miasto

  10. Ogólnopolskie Konkursy: Wiolonczelowy im. D. Danczowskiego i Kontrabasowy im. A. B. Ciechańskiego - dzień 2

  Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego
  Poznań, ul. Święty Marcin/87

  Poniedziałek, 13 listopada

  • Brak informacji o cenie

  W listopadzie 2017 roku po raz dziesiąty odbędą się w Poznaniu ogolnopolskie konkursy: Wiolonczelowy im. D. Danczowskiego i Kontrabasowy im. A. B. Ciechańskiego.
  Dezyderiusz Danczowski był wybitnie utalentowanym wirtuozem wiolonczeli. Swoj kunszt instrumentalisty prezentował także – zwłaszcza w dwudziestoleciu międzywojennym – jako solista koncertow symfonicznych na terenie Polski, w miastach europejskich i amerykańskich. W recenzjach podkreślano wyważoną, pełną elegancji interpretację oraz piękną, głęboko osadzoną barwę instrumentu. Był w swoich czasach niekwestionowanym autorytetem w zakresie gry wiolonczelowej.
  „AbeCe” – tak Ciechańskiego nazywano – był nie tylko znakomitym muzykiem i utalentowanym pedagogiem, ale także wyrożniającą się na tle muzycznego Poznania niekonwencjonalną, pełną dowcipu i fantazji osobowością artystyczną. Został odznaczony Wojewodzką Nagrodą Muzyczną (1948), Złotym Krzyżem Zasługi (1952), Krzyżem Kawalerskim Orderu „Polonia Restituta” (1953).

  Program:
  Przesłuchanie uczestnikow OKW Etap 1

  1. J. S. Bach: Allemande i Courante spośrod jednej z następujących Suit:
  Druga d-moll BWV 1008
  Trzecia C-dur BWV 1009
  Czwarta Es-dur BWV 1010
  2. A. Piatti: jeden z kaprysow Op. 25 od nr 2 do nr 12 lub D. Popper: ze zbioru 40 etiud Op. 73 jedna z następujących 9, 12, 13, 17, 20, 29, 33, 38, 39.
  3. L. Boccherini: jedna z Sonat na wiolonczelę i basso continuo (druga wiolonczela).

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Jesteś Polakiem? To pewnie wiesz wszystko o tradycyjnych polskich domach