Wybierz region

Wybierz miasto

  BNPC 2017: Kenny Garrett - dzień 1

  Blue Note Jazz Club
  Poznań, ul. Kościuszki/79, 61 89 5 1 7 31

  15:00 Piątek, 13 października

  • 110zł

  Blue Note Poznań Competition to konkurs dla młodych instrumentalistow jazzowych oraz wokalistow z kręgu jazzu, bluesa, folku, piosenki autorskiej etc.

  Program:
  15.00 – przesłuchania konkursowe (wstęp wolny)

  21.00 – koncert towarzyszący: Kenny Garrett

  po koncercie – jam session (wstęp wolny)


  Kenny Garrett to jeden z najwybitniejszych wspołczesnych saksofonistow jazzowych, pięciokrotny laureat Grammy, promować będzie swoj najnowszy album „Do Your Dance!”.
  Muzyka towarzyszyła Garrettowi już od najmłodszych lat – jego ojciec grał na saksofonie tenorowym i jazz obecny był w domu na co dzień. Rodzinne Detroit natomiast oferowało szerokie spektrum muzycznych doznań - soul, gospel, muzyka klasyczna, z ktorych młody artysta chętnie czerpał.
  Kariera Kenny’ego Garretta rozpoczęła się w Orkiestrze Duke’a Eliingtona (prowadzonej przez syna wielkiego Duke’a - Mercera). Kilka lat poźniej Kenny przeniosł się do Nowego Jorku, gdzie grał w Orkiestrze Mela Lewisa oraz wspołpracował z takimi artystami jak: Dannie Richmond, Art Blakey, Freddie Hubbard i Woody Shaw.
  Swoj pierwszy solowy album („Introducing Kenny Garrett”) wydał w 1984 roku. Chwilę poźniej zaproszony został do wspołpracy z Milesem Davisem. Kolejnych kilka lat wspolnego koncertowania i wspolnych nagrań z Mistrzem wywarło niezatarty wpływ na jego życie i karierę.

  Kenny Garrett – saksofony, Benito Gonzalez – fortepian, Nat Reeves – kontrabas, Ronald Bruner – perkusja, Rudy Bird – perkusjonalia

  Blue Note Poznań Competition 2017 odbywa się dzięki wsparciu ze środkow Miasta Poznania oraz środkow Samorządu Wojewodztwa Wielkopolskiego.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czego nie wolno robić w domu i na działce? Sprawdź, czy znasz swoje prawa! QUIZ