Wybierz region

Wybierz miasto

  Cenne, utracone, odzyskane: badanie proweniencji dzieł sztuki.

  Galeria Artykwariat
  Poznań, ul. Ignacego Paderewskiego/8, +48 61 855 10 16

  19:00 - 21:00 Czwartek, 21 września

  • Brak informacji o cenie

  Wykład poświęcony będzie znaczeniu badań proweniencyjnych, wskazaniu najważniejszych narzędzi i źrodeł do badań oraz klasyfikacji oznaczeń własnościowych, pojawiających się na zabytkach. Szczegolnie silnie zostaną zaakcentowane zagadnienia interdyscyplinarności analiz proweniencyjnych (historycznych, z zakresu historii sztuki, konserwatorskich, archiwalnych). Zaprezentowanie zostanie także studium przypadku, ktore pozwoli uzmysłowić, jak wiele informacji dotyczących losu obiektu można odczytać z odwrocia obrazu.
  Prowadząca: Katarzyna Zielińska, Głowny Specjalista w Wydziale ds. Strat Wojennych. Historyk sztuki. W latach 2008–2013 pracownik Wojewodzkiego Urzędu Ochrony Zabytkow w Warszawie, w latach 2013–2014 zatrudniona na stanowisku Specjalisty ds. Badania Pochodzenia Zbiorow w Muzeum Narodowym w Warszawie, od 2014 r. pracownik Wydziału Strat Wojennych w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zajmuje się badaniami proweniencyjnymi polskich strat wojennych oraz prowadzeniem spraw restytucyjnych.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Jesteś Polakiem? To pewnie wiesz wszystko o tradycyjnych polskich domach