Wybierz region

Wybierz miasto

  Dobry wojak Szwejk idzie na Wojnę. Spektakl w Poznaniu

  Aula Artis w WSNHiD
  Poznań, ul. Gen. Kutrzeby T./10

  20:00 - 21:30 Sobota, 28 października

  Obsada:
  Zbigniew Zamachowski, Milena Suszyńska, Marcin Bubołka, Krzysztof Dracz, Mirosław Kropielnicki, Henryk Simon, Michał Zieliński
  Doskonale znany tekst Jaroslava Haska.
  Jednostka i wielka historia. Wojna i jednostkowy los kogoś, kto nie jest w stanie pojąć, w czym uczestniczy. Właśnie zamordowano arcyksięcia Ferdynanda, porządek świata ulega zmianie. A Szwejk? Szwejk jest po prostu sobą. Trafia do wojska i gorliwie wypełnia swoje obowiązki, co w połączeniu z jego poczciwością doprowadza do wielu przezabawnych sytuacji. Ale może w jego „głupocie” jest metoda? W każdej sytuacji ma w głowie garść żarcikow, ktorymi sypie jak z rękawa.
  To jedna z najsłynniejszych opowieści świata. Od jej wydania minęło już prawie całe stulecie, a popularność niezbyt dobrego żołnierza nie słabnie. Jego absurdalne losy przetłumaczono dotąd na 57 językow, doczekały się licznych ekranizacji i adaptacji.
  Czas trwania: 90 minut, bez przerwy

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Jesteś Polakiem? To pewnie wiesz wszystko o tradycyjnych polskich domach