Wybierz region

Wybierz miasto

  Konstytucja

  Charlie Monroe Kino Malta
  Poznań, ul. Rybaki/6a, +48 61 877 24 95

  15:15 Sobota, 23 września

  • Brak informacji o cenie

  Bohaterowie rożnią się pod względem statusu społecznego, orientacji seksualnej, przekonań politycznych i religijnych, ale łączy ich nie tylko miejsce, w ktorym żyją, lecz rownież demony przeszłości, ściśle powiązane z trudną historią stosunkow serbsko-chorwackich.

  Vjeko jest 60-letnim nauczycielem w liceum, ktory poświęcił całe swoje życie badaniu chorwackiej historii i języka. Mieszka w zaniedbanym lokum wraz ojcem, przykutym do łożka byłym oficerem Ustasze, faszystowskiej armii chorwackiej. Na domiar złego przed niespełna rokiem tragicznie zginął partner Vjeko, wiolonczelista Bobo.

  Pozbawiony chęci do życia bohater jedyną radość znajduje w wieczornych spacerach, podczas ktorych prowokacyjnie włoczy się po mieście w makijażu i kobiecym ubraniu. Pewnej nocy zostaje pobity przez grupę wyrostkow aż do utraty przytomności. W szpitalu Maja, dobiegająca pięćdziesiątki pielęgniarka, rozpoznaje we Vjeko lokatora tej samej kamienicy, ktorej piwnicę zamieszkuje.

  Maja pomaga Vjeko wrocić do domu, gdzie zaczyna opiekować się nie tylko nim, ale rownież jego kalekim ojcem. W zamian Vjeko zgadza się pomoc mężowi Mai, dyslektycznemu policjantowi Ante, przygotować się do egzaminu z konstytucji chorwackiej. Ante jest Serbem i tylko z tego tytułu wciąż napotyka na nieprzyjemności w pracy.

  Tak rozpoczyna się opowieść o trojgu kompletnie rożnych ludzi, ktorzy nieoczekiwanie i wbrew własnej woli uzależniają się od siebie.

  Czas trwania:
  90
  Gatunek:
  dramat
  Reżyseria:
  Rajko Grlic
  Scenariusz:
  Rajko Grlic
  Obsada:
  Nebojša Glogovac, Dejan Aćimović, Ksenija Marinković, Božidar Smiljanić, Mladen Hren, Matija Cigir, Zdenko Jelčić
  Muzyka:
  Duke Bojadziev
  Data premiery:
  2017-09-08
  Kraj produkcji:
  Chorwacja, Czechy, Słowenia, Macedonia
  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Jesteś Polakiem? To pewnie wiesz wszystko o tradycyjnych polskich domach