Wybierz region

Wybierz miasto

  National Theatre: Amadeusz

  Multikino Poznań Stary Browar
  Poznań, ul. Półwiejska/42, +48 61 624 13 10

  19:00 Czwartek, 28 września

  • Brak informacji o cenie

  Do Wiednia, muzycznej stolicy świata, przybywa młody Mozart. Jego geniusz i sposob bycia drażni wiele osob, ale przede wszystkim nadwornego kompozytora cesarza. Bogobojny Antonio Salieri jest zazdrosny o sukcesy przebojowego Amadeusza na tyle, że postanawia pozbyć się rywala… Historia wcale nie potwierdza, że Salieri zgładził Mozarta, ale ta legenda zainspirowała wielu tworcow (Puszkin, Rimski-Korsakow, Shaffer). Na podstawie sztuki Petera Shaffera Milos Forman zrealizował swoj, nagrodzony Oscarem, film pod tym samym tytułem. Dramat Shaffera to studium o muzyce, władzy i zazdrości, zazdrości tak wielkiej, że nawet pobożnego Salieriego doprowadzi ona nie tylko do zbrodni, ale i do buntu wobec Boga, ktory talentem obdarzył Mozarta, a jego – Salieriego – uczynił pragnącą wielkości miernotą (co nie jest prawdą, bo kompozytor ten był bardzo ceniony za swego życia; wystawienie jego opery otworzyło świeżo wybudowaną La Scalę).

  Czas trwania:
  180
  Gatunek:
  inne
  Reżyseria:
  Michael Longhurst
  Obsada:
  Lucian Msamati, Adam Gillen, Karla Crome, Tom Edden, Hugh Sachs, Wendy Dawn Thompson, Geoffrey Beevers, Alexandra Mathie
  Kraj produkcji:
  Wielka Brytania
  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czego nie wolno robić w domu i na działce? Sprawdź, czy znasz swoje prawa! QUIZ