Wybierz region

Wybierz miasto

  Niełatwo być dziewczyną - warsztaty dla dziewcząt

  Galeria Miejska "Arsenał"
  Poznań, ul. Stary Rynek/6, +48 61 852 95 01

  12:00 - 16:00 Sobota, 23 września

  • Brak informacji o cenie

  Informacje / zapisy: joanna.tekla@arsenal.art.pl; 61 852 95 01
  Zapraszamy dziewczyny w wieku 16-18 lat
  Prowadzenie: Agnieszka Chlebowska
  Każdy dzień powinien być dniem chłopaka i dziewczyny! Odrzucamy okazyjną celebrację na rzecz codziennego docenienia swojej płci.
  Punktem wyjścia do działań artystycznych i wspolnego przygotowania akcji performatywnej będzie książka „Niełatwo być dziewczyną” – czyli wydane w latach ’70 fragmenty pamiętnikow nadesłanych na konkurs "Na Przełaj" pod redakcją Wojciecha Wiśniewskiego.
  Kartki z pamiętnika stanowią klisze, uświadamiające młodym odbiorcom, że problemy kobiet pięćdziesiąt lat temu nie są bardzo odległe od naszych, choć obecnie autoprezentacja ubrana jest w inną formę. Dziś publikowanie stało się proste. Selfie, posty, konfesyjne wyznania umieszczane nie tylko na Instagramie, ale także na Facebooku czy Twitterze są proba wyrażenia własnych poglądow i nierzadko buntu.
  Na warsztatach spojrzymy na kobiecą rebelię jako proces wewnętrzny, intymny, ale też pokoleniowy.
  --
  Agnieszka Chlebowska - Teatrolożka i animatorka kultury. Realizuje się w działaniu ze społecznościami oraz realizacji projektow partycypacyjnych. Inicjatorka projektu animacyjnego dla dzieci i społeczności z poznańskiej dzielnicy Jeżyce „Dzielnico”. Pasjonuje się badaniem relacji pomiędzy ludźmi, a miejscem.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST