Wybierz region

Wybierz miasto

  Przewodnik po rynku sztuki i antyków: Czym jest kolekcjonerstwo sztuki?

  Galeria Miejska "Arsenał"
  Poznań, ul. Stary Rynek/6, +48 61 852 95 01

  18:00 - 19:30 Wtorek, 19 września

  • Brak informacji o cenie

  Gość: Marek Sosenko
  Prowadzenie: Dorota Żaglewska
  Spotkanie z "cesarzem kolekcjonerow", Markiem Sosenko z Krakowa: antykwariuszem, ekspertem i kolekcjonerem, ktory udowadnia, że miłośnik sztuki nie musi poprzestawać na wąskiej kategorii malarstwa.
  --
  Marek Sosenko – antykwariusz, kolekcjoner i autor książek mieszkający w Krakowie. Specjalizuje się w filokartystyce oraz zbieraniu starych zabawek. Wspołpracuje z muzeami i instytucjami kultury. Jego kolekcja w 2011 roku liczyła m.in. około 40 000 zabawek (ktore zbiera od 1977 roku), 700 000 pocztowek i 2 miliony guzikow. W jego zbiorach znajduje się m.in. szopka krolowej Bony, ktora należała także do Aleksandra Fredry. Przedmioty z jego zbiorow wypożyczane są na potrzeby filmow; służyły jako rekwizyty m.in. w Liście Schindlera Stevena Spielberga. Nazywany krolem kolekcjonerow w Polsce. Członek Stowarzyszenia Antykwariuszy Polskich.
  dr Dorota Żaglewska – absolwentka Instytutu Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na rynku antykwarycznym działa od 2009 r. W 2016 r. obroniła pracę doktorską pt. „Wpływ kapitału kulturowego na polski rynek antykwaryczny”. Specjalista ds. edukacji w Galerii ARTYKWARIAT w Poznaniu.
  --
  Spotkanie przeznaczone dla dorosłych, nie są wymagane wcześniejsze zapisy

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST