Wybierz region

Wybierz miasto

  Przeżyć: metoda Houellebecqa

  Charlie Monroe Kino Malta
  Poznań, ul. Rybaki/6a, +48 61 877 24 95

  20:00 Wtorek, 26 września

  • Brak informacji o cenie

  Spotkanie wielkiego francuskiego pisarza z zafascynowanym jego tworczością… Iggy’im Popem. Błyskotliwy i poruszający „feel-good movie” na temat cierpienia.

  W 1991 roku nikomu wowczas nieznany Michel Houellebecq opublikował esej „Rester vivant” (ang. „To Stay Alive”). Był wowczas pogrążonym w depresji rozwodnikiem, administratorem sieci komputerowej, probującym swoich sił w poezji. Zapewne nie śniło mu się, że za parę lat zostanie jedną z największych gwiazd światowej literatury, niemalże prorokiem pokolenia singli, dla jednych wieszczem moralnego upadku Zachodu, dla innych ostatnim sprawiedliwym, walczącym o jego przyszłość – pisarzem, do ktorego przyznaje się zarowno lewica jak i prawica, a każda z zupełnie innych powodow.

  Esej, będący błyskotliwym zbiorem porad skierowanych do „tych, ktorzy zaraz mają się poddać” jest pochwałą tworczej wolności, ktora nieuchronnie prowadzi do cierpienia i samotności, będących ceną za bezkompromisową realizację własnego „ja”. Czuć tu wszystkie obsesje przyszłego wielkiego pisarza: depresję, uwolnienie poprzez sztukę, gorzką refleksję nad światem, pochwałę bezkompromisowości i indywidualizmu, oskarżenie matki o nieczułość wobec dziecka…

  Czas trwania:
  70
  Gatunek:
  dokumentalny
  Reżyseria:
  Arno Hagers, Erik Lieshout, Reinier van Brummelen
  Scenariusz:
  Erik Lieshout
  Obsada:
  Anne Claire Bourdin, Jerome Tessier, Robert Combas
  Data premiery:
  2017-09-22
  Kraj produkcji:
  Holandia
  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Film wyświetlany również w

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Film wyświetlany również w

  [QUIZ] Czego nie wolno robić w domu i na działce? Sprawdź, czy znasz swoje prawa