Wybierz region

Wybierz miasto

  Przylądek Arkadia – tętniące życiem serce Poznania

  Przylądek Arkadia
  Poznań, ul. Franciszka Ratajczaka/44

  Od 16.08.2019 do 31.08.2019

  • Wstęp wolny

  Przylądek Arkadia to kultowe miejsce w Poznaniu, ktore za sprawą projektow inicjowanych przez Empik, lokalną społeczność oraz Klubu Pod Milongą, ponownie stało się kulturalnym sercem miasta. Z myślą o pasjonatach latynoskich i kubańskich rytmow w każdy piątek sierpnia organizowane będą spotkania „Salsa na Przylądku”. A we wszystkie niedziele miesiąca wraz z „Milonga Open Air” chętni zatańczą „pod chmurką” namiętne tango. Oczywiście nie zabraknie rownież atrakcji dla małych pasjonatow zabaw i eksperymentow. W każdą sobotę sierpnia w ramach projektu „Kolorowy plac zabaw” na dzieci będzie czekać wiele zajęć i atrakcji.

  Salsa na Przylądku
  16, 23, 30 sierpnia, godz. 20:00 – 2:00
  Empik Plac Wolności, Poznań, ul. Ratajczaka 44

  W każdy piątek Przylądek Arkadia zamienia się w małą roztańczoną Hawanę. Zuzanna Gumpert wraz grupą tanecznych zajawkowiczow prowadzi lekcje na świeżym powietrzu w ramach cyklu „Salsa na Przylądku”. Podczas zajęć krolują gorące kubańskie rytmy. Dla początkujących przewidziano lekcje pokazowe z nauką podstawowych krokow salsy i tradycyjnego kubańskiego tańca – son. Podczas imprezy odbywają się animacje oraz Rueda de Casino – salsa wykonywana w kręgu przez co najmniej dwie pary. Pasjonaci tańca oraz wszyscy, ktorzy chcą spędzić wieczory na doskonałej zabawie powinni wpisać do kalendarzy te sierpniowe spotkania.

  Kolorowy plac zabaw czyli lato z TKOPD
  17, 24,31 sierpnia, godz. 12:30 – 15:00
  Empik Plac Wolności, Poznań, ul. Ratajczaka 44

  Każdą sierpniową sobotę mali poznaniacy spędzą na grach, eksperymentach i zabawach. Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu (TKODP) oraz Empik w ramach wspolnego projektu „Kolorowy plac zabaw” przygotowali zajęcia, ktore służą poszerzaniu wiedzy oraz rozbudzaniu pasji.
  17 sierpnia do Przylądka Arkadia zawita Mały Inżynier, ktory prowadzi „Laboratorium slime”, czyli pełne humoru i nietypowych wyzwań zajęcia dla młodych glutologow (7-12 lat). Dzieci będą miały okazję stworzyć własnego, unikatowego gluta o niezwykłych właściwościach. Poznają tajne receptury, samodzielnie wyprodukują gluta pożerającego magnes oraz ciągnące mydełka, glutkową gumę balonową i inne, jedyne w swoim rodzaju slimy. Podczas innych spotkań z cyklu dzieci będą mogły nauczyć się także podstaw tańcow balfolkowych oraz posłuchać bajek.

  Milonga Open Air
  18, 25 sierpnia, godz.19:00 – 22:30
  Empik Plac Wolności, Poznań, ul. Ratajczaka 44

  Sierpniowa „Milonga Open Air” trwa w najlepsze. Dzięki inicjatywie Iwony Piwońskiej – instruktorki tańca ze szkoły „Tango La Vida”, pasjonatow milongi oraz Empiku, poznaniacy w każdy niedzielny wieczor mogą tańczyć tango pod gwiazdami. Uczestniczące w imprezie pary mogą liczyć na wsparcie instruktorow. Prowadzący udowodnią, że milonga to nie tylko fenomenalny taniec, ale też dobry sposob na spędzanie wolnego czasu i świetna okazja do poznawania nowych ludzi. Przez 3,5 godziny uczestnicy odkryją uroki tanga, a dzięki porywającym rytmom i dźwiękom przeniosą się myślami na klimatyczne ulice Buenos Aires. Milonga Open Air to pozycja obowiązkowa dla wszystkich pasjonatow sensualnego tańca z Argentyny.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy znasz zasady dobrego wychowania... w pracy? Na tym wykłada się każdy! QUIZ