Wybierz region

Wybierz miasto

  Ptaki śpiewają w Kigali

  Helios
  Poznań, ul. Pleszewska/61, +48 61 622 72 95

  15:45, 20:30 Piątek, 22 września

  • Brak informacji o cenie

  Wstrząsająca opowieść o przyjaźni i przebaczeniu. Ostatni wspolny film Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego – tworcow wielokrotnie nagradzanych obrazow „Papusza” i „Plac Zbawiciela”. Film otrzymał nagrodę FIRST LOOK na MFF w Locarno 2016 dla polskiego filmu w fazie postprodukcji oraz wziął udział w Konkursie Głownym 52. edycji MFF w Karlowych Warach 2017, gdzie Jowita Budnik i Eliane Umuhire otrzymały nagrody za najlepsze role żeńskie.

  Jest rok 1994. Po tym, jak w Kigali zestrzelono samolot prezydenta Rwandy, trwają rozruchy między plemionami Tutsi i Hutu. W ciągu trwających 100 dni czystek z rąk ekstremistow ginie około miliona ludzi. Świadkiem tych wydarzeń jest Anna (Jowita Budnik) – polska ornitolog, ktora przyjechała do Afryki, aby prowadzić badania nad spadkiem populacji sępow w Rwandzie. Gdy zaczyna się ludobojstwo, Polka ratuje przed śmiercią młodą dziewczynę z plemienia Tutsi – Claudine. Anna umożliwia ocalonej ucieczkę do Polski. Po przylocie do kraju kobiety probują otrząsnąć się z koszmarnych przeżyć, ale nie są w stanie wpisać się w rutynę codziennego życia. Pewnego dnia, po upływie kilku lat, Claudine decyduje się na powrot do ojczyzny. Anna postanawia wyruszyć wraz z przyjaciołką w tę niezwykle emocjonalną podroż do samego serca Afryki.

  Czas trwania:
  113
  Gatunek:
  dramat
  Reżyseria:
  Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
  Scenariusz:
  Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
  Obsada:
  Jowita Budnik, Eliane Umuhire, Witold Wieliński, Ciza Remy Muhirwa
  Data premiery:
  2017-08-08
  Kraj produkcji:
  Polska
  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Film wyświetlany również w

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Film wyświetlany również w

  Pamiętasz, jak się mieszkało w PRL-u? [QUIZ]