Wybierz region

Wybierz miasto

  Scenariusz dla trzech aktorów

  Aula Artis w WSNHiD
  Poznań, ul. Gen. Kutrzeby T./10

  20:00 - 22:00 Poniedziałek, 11 listopada

  • Brak informacji o cenie

  WYSTĘPUJĄ:
  Andrzej Grabowski
  Jan Peszek
  Mikołaj Grabowski

  Niezapomniany seans zbudowany na doskonałym tekście Bogusława Schaeffera oraz dowcipna gra prowadzona przez wybitnych aktorow z inteligentnym widzem. Prezentujemy Scenariusz dla trzech aktorow – widowisko wypełnione improwizacjami znakomitych ludzi teatru, ktorzy prowadzą błyskotliwą, a czasem wręcz zajadłą dyskusję o świecie sztuki i swoim w nim miejscu. Poznajcie „aktorow instrumentalnych” – wyzwolonych z przymusu pełnienia roli referenta cudzych życiorysow, do jakiej zmuszał przez ostatnie cztery stulecia dominujący w Europie rodzaj teatru!
  Mistrzowskie trio: Jan Peszek wraz z Mikołajem i Andrzejem Grabowskimi, zdradzając nieco ze swej prywatności, przeniosą Państwa w niepowtarzalną przestrzeń zwariowanej teatralnej proby, “teatru w teatrze”, na pograniczu absurdu i rzeczywistości. Ich prywatne spory i dyskusje artystyczne, intymne pragnienia, pozy i “miny” teatralne, a także kłotnie o zawodowe pryncypia stały się pretekstem dla groteskowej wizji ograniczeń tworczości scenicznej i sądu nad wspołczesną kulturą. To także nieco złośliwy, ale celny portret artystow.
  Ten wciąż aktualny sceniczny fenomen był wielokrotnie nagradzany i obrosł wręcz teatralną legendą. W ciągu lat zdobył grono wiernej publiczności, ktora wspomina go jako wyjątkowe przeżycie teatralne, wyrożniające się swoim szybkim tempem, wybornym dowcipem, błyskotliwymi akrobacjami skojarzeniowymi, a przede wszystkim bezterminową świeżością. Zderzenie rownorzędnych osobowości aktorskich, niezrownanych w swoich popisach oraz zabawie formą i żartem, to gwarancja doskonałej rozrywki, z nerwem i prowokującej do oczyszczającego śmiechu.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ